Žákovské okénko: Souhrn šesti kol s téměř vyrovnanou bilancí, ale kulhající defenzívou

Gabriela Juříková, 05.11.2017
Předposlední říjnový víkend byly odehrány jen dvě utkání, takže se žákovské okénko na webu neukázalo. Pak se ale se zápasy doslova roztrhl pytel a to díky podzimním prázdninám, které k pořádání soutěžních kol vybízely. A aby toho nebylo ke zpracování málo, poslední říjnový den odehráli hokejisté trenéra Moravce odložená utkání s Karvinou ze začátku měsíce. V následujících řádcích tak přinášíme souhrn dvanácti zápasů s výsledkovou bilancí 5-1-6 se skóre 46:70. Ve třech zápasech porubští žáci soupeřova gólmana nepřekonali, dva týmy musely unést prohru rozdílem čtrnácti gólů a jeden tým vsítil víc, jak deset gólů.

V neděli 22. října se do Havířova vydali hráči vedeni trenérem Davidem Moravcem. Mladší svěřenci slavili výhru 9:5, sedmáci na čtyři havířovské góly odpověděli jen jednou a to díky Danielu Janečkovi. V drese páté třídy se dvakrát gólově zaskvěli Dominik Dragon, Matyáš Veselý a Václav Závišek. Po jednom autorském zápise měli Lukáš Neuwirt, Tobiáš Kubatík a Tomáš Rotter.

Podzimní prázdniny zahájili hráči šesté a osmé třídy hned ve středečním odpoledni 25. října na ledě Vítkovic. Oba domácí gólmani uhájili čistá konta a jejich spoluhráči nadělili porubským mladíkům celkem 22 gólů.
Další utkání čekala na hráče trenéra Romana Mrázka poslední říjnovou neděli. 29. října hostili olomoucké Kohouty. Šesté třídy se rozešly smírně 5:5, když v padesáté minutě hosté vyrovnávali. Domácími střelci byli dvakrát Tobiáš Vehovský s Ondřejem Jeřábkem a gólově se prosadil Matyáš Veselý.
Starší žáci vyhráli s olomouckými vrstevníky 5:1 díky gólům Zdeňka Dobeše, Tadeáše Kalužíka, Ondřeje Bechera a dvěma gólům Maxima Vehovského.

Pro pátou a sedmou třídu byl hracím dnem předsváteční pátek 27. října, kdy do Poruby zavítali hokejisté Opavy. Spousta vyloučených na domácí straně a ročníkově zkušenější soupeř byly asi příčinou nezdaru a prohry páťáků 0:4. Jejich zklamání pak odčinili starší žáci. Hattrick Tadeáše Kalužíka, který porubskou střeleckou listinu otevřel, vsítil čtvrtou branku a gólový účet i uzavřel, dvě branky Maxima Vehovského a góly Michala Činčaly, Vojtěcha Kavana a Marka Popelky zajistily výhru 8:3.

V neděli 29. října v Hale Polárka se nevedlo pětce ani sedmičce. Mladší žáci prohráli s de facto ročníkově staršími žáky o čtrnáct gólů. Pod dvěma přesnými trefami Poruby byl podepsán Jan Kapitanik.
Sedmáci měli podobnou situaci. Domácím ale nedovolili vsítit více než pět gólů a sami dokázali dát jen jeden, autorem byl Jakub Gajda.
Na začátku měsíce byly svěřencům trenéra Moravce odložena utkání s Karvinou, když se v Kooperativa Areně konal seminář rozhodčích. A právě tyto zápasy byly dohrány v úterý 31. října. Obě mužstva si vynahradila nedělní nezdary. Páťáci hráli s karvinskými vrstevníky 4:2 a sedmáci si připsali svou nevyšší výhru 11:3.
Góly 5. třídy – 2x Dominik Dragon, po brance přidal Mathias Hlaváč a David Bajger.
Góly 7. třídy – hattrick vsítil Michal Pospíšil, dvakrát se trefili Michal Činčala, Maxim Vehovský a Tadeáš Kalužík, po brance přidali i Jakub Gajda s Adamem Šrubařem.

V šesti kolech, tedy dvanácti zápasech, porubští žáci měli padesáti procentní bodový zisk. Hrozivě vypadá jen gólové skóre. Vsítili dohromady 46 branek, což je skvělé, ale těch inkasovaných je sedmdesát. Defenzivu je zřejmě potřeba malinko zlepšit. Je ale faktem, že toto číslo výrazně pozvedly prohry 2:16 a 0:14.

Kdyby šlo vypíchnout některé hráče asi by to byl starší z bratrů Vehovských Maxim, který nastoupil do zápasů sedmé a osmé třídy a nastřílel hned šest branek. Stejně tak si počínal Tadeáš Kalužík. Z mladších žáků by to byl Dominik Dragon, který jen za svou třídu nastřílel čtyři branky.

22. října

AZ RESIDOMO Havířov – HC RT TORAX Poruba 5:9