Žákovské okénko: Rozjezd hokejových soutěží Moravskoslezského hokeje

Romana Opatová, 05.10.2019
Hned od počátku září rozehrály všechny žákovské ročníky (5. až 9. třída) svá mistrovská utkání v rámci soutěží v Moravskoslezském kraji. Všechny zápasy se odehrávají během víkendových dnů, jednotlivé ročníky tak mají za sebou v průměru čtyři utkání.

Pro skupinu A (9. třída) a skupinu C (7. třída) k nejvzdálenějším soupeřům patří HC Olomouc a HK MD Šumperk. Všechna družstva se dále postupně utkají s blízkými kluby, mezi které např. patří AZ Havířov 2010, Ridera Vítkovice, Černí Vlci z Rožnova pod Radhoštěm, Frýdek-Místek nebo Oceláři Třinec. V základní části soutěže každý ročník odehraje přibližně 25 utkání.

Nejúspěšnější z pohledu výsledků je aktuálně šestá třída, která v soutěži mladších žáků skupiny D vybojovala dvě vítězství. Dařilo se jim zejména na domácím ledě, kdy hned v prvním kole porazili své havířovské vrstevníky 7:3. Sedm branek vstřelili také v dalším domácím zápase proti Opavě s celkovým skóre 7:2.
Nejvíce gólů v zápase střelili hráči sedmého ročníku v soutěži skupiny C v úvodním kole na olomouckém ledě, na vítězství to ale nestačilo. S Olomoucí se rozešli po remíze 9:9.
Osmá třída v soutěži skupiny B v průběhu září vybojovala jedno vítězství, kdy pokořila soupeře z Českého Těšína 6:0.
Devátá třída v soutěži starších žáků skupiny A na své vítězství zatím čeká. Stejně tak starší přípravka – kluci z pátého ročníku – v jediném odehraném utkání také nebodovala.
Tento měsíc všechny kategorie čeká další porce víkendových zápasů, v rámci kterých mohou pod vedením svých trenérů a asistentů nasbírat další zkušenosti a věříme, že i vítězství.

RT TORAX je účastníkem i soutěží mladší přípravky – dětí druhé, třetí a čtvrté třídy. První zápasy je teprve čekají. V souladu s pravidly Českého hokeje se u těchto kategorií výsledky nesledují ani nevyhodnocují.