Žákovské okénko: Páťáci zabodovali, ostatním třídám se nedařilo

Kateřina Juříková, 03.03.2017
Sobota pětadvacátého února se opět nesla v duchu žákovských soutěží. Pátá třída společně se sedmáky hráli na domácí půdě s Novým Jičínem. I šesťáci a osmáci zůstali v Ostravě, jen si zajeli o jeden zimní stadion vedle a to do Vítkovic. Minulý víkend nebyl pro všechny porubské žáky plodný. Jedinou výhru zajistila pátá třída pod vedením trenéra Pavlačky.

„Venkovní“ zápasy s Vítkovicemi byly velice napínavé. Šestá třída totiž od první třetiny vedla 0:1, ovšem po vyrovnávací soupeřově brance již nedokázala proměnit žádnou ze svých šancí. Také přesilové hry nebyly Porubou využity. Zato domácí Vítkovice se velice činily a po navýšení na 2:1 si svou výhru ještě pojistili v poslední třetině třetí brankou. Autorem jediného porubského gólu byl Marek Popelka.

I osmá třída neměla v sobotu hokejové štěstí na své straně. Ovšem stejně jako mladší kolegové nejprve vedli a Vítkovice poté dorovnali. Druhou třetinu zcela ovládli domácí a TORAXu nasázeli další tři kousky. V poslední třetině se i Poruba činila, jenže domácí měli vysoký náskok, a tak nebylo lehké jej tak rychle dohnat. Dva vítkovičtí hráči v průběhu posledních dvou třetin dostali vysoké tresty a byli vyloučeni do konce utkání, což hostům pomohlo a dokázali mírně vítkovický náskok dohnat, jenže i tak utkání skončilo 8:5. Autory branek byli Tomáš Machů, Alex Kotásek se strefil celkem dvakrát a měl dvě nahrávky, Kryštof Krčmarský a Martin Stibor.

To na domácí půdě bylo veseleji alespoň při jednom utkání. Pátá třída přivítala na svém ledě Nový Jičín, se kterým se o vedení přetahovala. Od čtvrté minuty vedli hosté a domácí po pěti minutách stav dorovnali. Tak to šlo až do třetí třetiny, ve které hosté vedli 3:4. Porubští hráči se ovšem nenechali zastrašit a dokázali nakonec stav převrátit ve svůj prospěch. A i když to jistě nebylo lehké, stav 5:4 se jim podařilo udržet celých sedm minut a poté se mohli radovat z výhry. Kanadské body si připsali za góly Dominik Korpas, Dominik Dragon měl celkem dva zásahy, dále pak Matyáš Veselý a Vojtěch Pleskač.

Sedmáci se se svým soupeřem trápili. Již v první třetině kluziště ovládal Jičín a Porubě nasázel čtyři góly, kdežto domácím se podařilo skórovat jen jednou. Poté již byly zbylé třetiny na branky chudé. Domácím ani hostům se již nedařilo překonat gólmany v tak hojném počtu branek. Porubě se podařilo ve druhé třetině stav snížit na 2:4, ale více branek již nedala. I Jičín se strefil až v poslední třetině jen jednou, přesto vyhrál a svou výhru si tak v podstatě zajistil již v první části. Dvě porubské branky vstřelili Josef Pasek a Matyáš Haladěj.