Žákovské okénko: Listopadové zápasy starší přípravky

Romana Opatová, 05.12.2019
Starší přípravka, tj. hráči 5. třídy odehráli v listopadu pět mistrovských utkání. Listopad nebyl pro ně bohužel příliš bodově bohatý, dokázali zvítězit pouze v jednom utkání. Do dalších měsíců tak mají výzvu se náležitě připravit, aby mohli porážky svým soupeřům oplatit.

V sobotu 2. listopadu vycestovali hráči RT TORAX na led HC Třinec. Tým byl díky nemocem několika hráčů oslaben a nastoupil proti těžkému soupeři pouze s 11 hráči v poli. Průběh zápasu byl jako na houpačce. Poruba se ujala vedení 2:0, do poloviny hrací doby soupeř utkání otočil, a naopak vedl on o dvě branky 4:2. Následně si vzali vedení zpět hráči Poruby a ještě v 48. minutě vedli 5:4. Potom ale RT TORAX již v omezeném počtu hráčů nestačil na soupeře zejména fyzicky a zápas celkově vyhrál HC Třinec 10:5.

Osmé kolo (odehrané 9. listopadu) patřilo domácímu utkání s HC Kraviná. V tomto utkání svěřenci Jiřího Trembáče od počátku svého soupeře herně přehrávali a postupně tak i navyšovali své vedení. Celkově vyhráli 11:5 a svůj den s opravdu velkým D zažil Daniel Myšík, který dokázal v zápase skórovat rovnou osmkrát!

Další víkend, další zápas, tentokráte na půdě HC Krnov. I tento zápas se pro porubský tým vyvíjel velice dobře. Průběžné vedení 1:0, 3:1, 6:4 ale na vítězství nestačilo, když Krnovští hráči obrátili výsledek na končených 7:6 ve svůj prospěch v poslední desetiminutovce. Hráči RT TORAX tak prohráli o jednu branku a na zápas asi budou dlouho vzpomínat, svou aktivní hrou mohli totiž soupeři branek vstřelit mnohem více a zápas mohli tak poměrně jednoduše strhnout na svou stranu. Minimálně se tak ale těší na následující odvetu v jarní části soutěže.

Další zápas 24. listopadu v domácí Kooperativa Aréně ale porubským hráčům proti Ďáblíkům z Nového Jičína nevyšel. Na svého soupeře nestačil po celou dobu zápasu skóre neutěšeně narůstalo a Poruba dokázala stav korigovat pouze dvěma brankami. Celkově vyhrál HC Nový Jičín 8:2.

Poslední listopadový zápas se odehrál v sobotu 30. listopadu na opavském stadiónu. I v tomto zápase bohužel tým RT TORAX na soupeře příliš nestačil. První třetina skončila smírně 1:1, ale v dalších dějstvích úřadovali zejména domácí. V 48. minutě již vedli 6:1. Poruba se snažila nadechnout ještě ke srovnání skóre, ale do konce zápasu stihla vstřelit už jen dvě branky. Končený výsledek byl tedy 6:3 ve prospěch HC Opava.