Žákovské okénko: Leden pro sudé třídy ve znamení Winter Classic

Gabriela Juříková, 07.02.2018
Nedávno byly Vánoce, oslavovali jsme příchod nového roku, den se se dnem sešel a máme první měsíc roku 2018 za sebou. Žáci v něm odehráli dohromady dvanáct utkání včetně zápasů s Vítkovicemi, které se konaly na bruntálském kluzišti pod širým nebem. Jak se jednotlivým třídám vedlo, kdo dal v lednu nejvíce gólů nebo kdo získal nejspíše svůj první osobní trest, se dočtete na následujících řádcích.

Nahrávka gólmana Müncha, Winter Classic v Bruntále a konečná bilance měsíce 3:1

První lednovou sobotu vycestovala osmička za hranice republiky a na ledě Metropolia Silesia si pořádně zastříleli. Na výhře se nepochybně podílel gólman Marian Münch, který nejenže hájil tři tyče, ale také zaznamenal nahrávku na devátý gól.
Po sedmi dnech se poprvé v roce 2018 představila porubská osmička na domácím ledě. Černým Vlkům nedali hráči trenéra Mrázka v prvních dvou třetinách žádnou šanci skórovat. Sami si ale vypracovali čtyřbrankový náskok. Až třetí dějství bylo z pohledu gólů vyrovnané, ale hosté s konečným výsledkem 7:3 odjeli z Poruby bez bodů.
Třetí lednový víkend byl všemi dlouho očekávaný. To, co za svého mládí zažívali každodenně otcové žáků osmé třídy, to si vyzkoušeli 21. ledna jejich ratolesti. V Bruntále pod otevřeným nebem bylo odehráno utkání s Vítkovicemi a za vydatného sněžení a neopakovatelného zážitku poprvé Porubští v novém roce nebodovali.
O šest dní později si bodový účet osmáci navýšili v domácím utkání s Kohouty. Ve druhé třetině hosté zápas dramatizovali, ale domácí borci na kontaktní gól vždy odpověděli další trefou a po bezbrankové třetí třetině vyhráli 4:2.
Statistiky čtyř lednových utkání vyzněly nejlépe pro Ondřeje Bechera (6+3), střelecky mu na záda dýchal Ilja Kovalčík (5+1). Nejvíce nahrávek rozdal Maxim Vehovský (3+4).

6. leden Metropolia Silesia – HC RT TORAX Poruba 0:12 (0:2, 0:7, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Kovalčík (Kaleta), 10. Skála (Šinal), 21. Vehovský M. (Kalužík T.), 25. Kalužík T. (Vehovský M., Pásek), 27. Brabec (Kovalčík), 29. Pásek (Kalužík T.), 36. Becher (Pásek), 37. Činčala (Haladěj), 39. Pásek (Becher, Münch), 49. Kovalčík (Becher, Kaleta), 51. Petruška (Činčala), 56. Kalužík T. (Vehovský M.).

13. leden HC RT TORAX Poruba – Černí Vlci 7:3 (1:0, 3:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 7. Činčala (Kaleta), 21. Becher, 27. Kovalčík (Činčala), 39. Kalužík T. (Becher), 42. Kovalčík, 49. Kovalčík (Pospíšil), 52. Vehovský M. – 45. Janoš (Brančík), 50. Janoš, 57. Miklas (Berka).
Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.

21. leden WINTER CLASSICHC RT TORAX Poruba – HC Vítkovice Ridera 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Becher (Vehovský M.) – 8. Kural (Macho), 14. Petr, 24. Melovský (Juříček), 29. Wawrzkiewicz D. (Križ), 37. Juříček (Pavelec), 46. Šústek (Juříček), 55. Petr (Juříček, Macho).
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

27. leden HC RT TORAX Poruba – HC Olomouc 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Becher (Vehovský M.), 15. Becher, 21. Vehovský M. (Kalužík T.), 39. Becher (Pásek) – 22. Petřeková (Pekr), 38. Navrátil.
Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Pět ze sedmi lednových gólů sedmé třídy zařídil Vojtěch Kavan

Druhý nejstarší tým žáků neměl v lednu tak nabitý program. Odehrál pouhá dvě utkání s bilancí 1:1. Studénku v první lednové sobotě poslal Vojtěch Kavan zpět domů bez bodů. Právě tento útočník sedmé třídy byl strůjcem výhry 5:1, když vsítil čtyři góly. V dalším zápase, který hráli svěřenci trenérů Moravce a Trojana až 21. ledna v Prostějově a po prohře 2:6 odjeli s prázdnou, přidal Kavan další trefu a ve výsledku se stal hráčem měsíce ledna.

6. leden HC RT TORAX Poruba – HC Studénka 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Kavan (Hlavica, Pustka), 31. Kavan, 32. Janeček (Šrubař), 33. Kavan, 46. Kavan (Pustka) – 44. Kováč.
Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

21. leden SK Prostějov 1913 – HC RT TORAX Poruba 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. Miškovský, 32. Koutný (Němec), 37. Koutný (Žák, Kudláček), 39. Kudláček (Wind, Tománek), 46. Soldán, 56. Veselý M. (Hrubanová, Soldán) – 30. Kavan (Popelka), 47. Krčmarský O. (Šrubař).
Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Jedna výhra, tři prohry a jeden osobní trest pro šestou třídu

V prvním utkání roku 2018 to neměli šesťáci vůbec jednoduché. Polský tým do 38. minuty držel šance na zdolání favorizované Poruby, ale v posledních dvou minutách druhého dějství Dominik Dragon v podstatě dvěma góly rozhodl o porubské výhře. Dvakrát se trefil i Mathias Hlaváč. Po druhé přestávce bylo sice pořád vše otevřené, domácí se dvakrát dostali na rozdíl jedné branky, ale hosté si těsné vedení pohlídali až do šedesáté minuty, přestože se museli na deset minut obejít bez obránce Šenkyříka, který dostal osobní trest.
O týden později odehráli Mrázkovi svěřenci domácí utkání s Černými Vlky a vůbec se jim nedařilo. Gólově vyšli na prázdno a museli přijmout prohru 0:3. Pak přišel neopakovatelný zážitek v podobě venkovního zápasu a to s Vítkovicemi, ke kterému jeli až do vzdáleného Bruntálu. I tentokrát nenašli mladší žáci na soupeřova gólmana recept a nedostali za brankovou čáru ani jeden kotouč. Na rozdíl od Ridery, která se trefila dvanáctkrát.
Třetí lednová prohra čekala šestou třídu 27. ledna v domácím zápase s Olomoucí.

6. leden Metropolia Silesia – HC RT TORAX Poruba 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Wroblewski (Langner), 38. Langner, 45. Charmuszko (Langner), 58. Milewski – 6. Hlaváč (Veselý M.), 30. Hlaváč (Papaj), 39. Dragon (Hlaváč), 40. Dragon (Murin), 52. Murin (Veselý M., Hlaváč).
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.

13. leden HC RT TORAX Poruba – Černí Vlci 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Raška, 30. Raška, 41. Koláček (Stodůlka).
Průběh utkání: 0:3.

Branky a nahrávky: 2. Glas (Fojtík), 4. Matějka, 18. Urbiš (Kyjovský), 23. Mikunda (Čuba), 32. Jasinski (Matějka), 37. Fojtík, 39. Fojtík (Glas), 40. Mikunda, 42. Fojtík (Mišurec, Glas), 46. Glas (Mišurec, Vodvárka), 47. Jasinski (Matějka), 55. Jasinski (Kyjovský).
Průběh utkání: 0:12.

27. leden HC RT TORAX Poruba – HC Olomouc 5:8

Páťáci si vybrali měsíční team aut

Doma i venku odehráli dvě lednové utkání páťáci a vůbec se jim nedařilo. Vstřelili jen tři góly, na kterých se podílel Jan Kapitánik, Lukáš Neuwirt a Bedřich Smetana, ale deset inkasovali. Nejmladší svěřenci trenéra Davida Moravce se tak museli dvakrát smířit s prohrou. Nejdříve doma se Studénkou a v druhé polovině měsíce v Prostějově.

6. leden HC RT TORAX Poruba – HC Studénka 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 51. Kapitánik (Neuwirt, Smetana) – 10. Holáň (Subik), 24. Holáň (Kovář), 25. Holáň (Bronjak), 35. Kovář (Bronjak), 52. Hudec, 53. Bronjak (Stachovič, Subik).
Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

21. leden SK Prostějov 1913 – HC RT TORAX Poruba 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Pitr (Hejcman), 4. Pitr), 8. Pekr (Končický), 48. Mudrla (Mojžíšek) – 29. Smetana, 40. Neuwirt (Závišek, Krajc).