Žáci prožívají nepříznivé období, dařilo se jen sedmé třídě

Gabriela Juříková, 19.11.2015
Pravidelnost „žákovských sumářů“ byla narušena jak odloženými zápasy, tak organizačními skutečnostmi, ale o to více informací můžeme v tomto vydání nabídnout. Liché třídy odehrály zápasy čtrnáctého a šestnáctého kola s Třincem a doma s Opavou, 15. kolo na domácím ledě s Vítkovicemi mají odložené na 26.11. Sudé třídy si zahrály ve Vítkovicích a doma s Šumperkem. Ve výčtu se dařilo jen sedmákům, když porazili Oceláře a se Slezanem remizovali. Hráče kola jsme vybírali ze tří hokejistů, kteří hráli za sedmou i osmou třídu. Mezi Wiktorem Bochnakem, který vsítil hattrick a na tři branky nahrál, Kryštofem Krčmarským (3+1), ale nakonec jsme vybrali Šimona Pavlíka, jenž dal čtyři góly a na tři nahrál.

5. TŘÍDA – 14. kolo 11. listopad

HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Sestava Poruby:
Münch – Jeřábek, Gajda J., Pustka, Žídek M., Wojnarová, Pasek, Haladěj, Popelka, Borkovec K., Milata, Brabec, Skála, Stuchlík, Matějka, Piperek, Borkovec Š.

16. kolo 17. listopad

HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)

Sestava Poruby:
Maňásek – Borkovec Š., Piperek, Haladěj, Vrána, Wojnarová, Harabiš – Jeřábek, Gajda J., Brabec, Stuchlík, Milata, Skála, Pustka, Popelka, Žídek M., Krčmarský O.
11. Krčmarský O., 27. Skála, 42. Stuchlík
6. TŘÍDA – 11. kolo 10. listopad

HC Vítkovice Steel – HC RT TORAX Poruba 8:0

12. kolo – 15. listopad

HC RT TORAX Poruba – HK Draci Šumperk 1:2

7. TŘÍDA – 14. kolo 11. listopad

HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba 3:14 (1:3, 1:4, 1:7)

Sestava Poruby:
Števanka – Machů, Gelnar, Hlaváč, Macias Kasper, Prepsl – Kotásek, Halata, Krčmarský K., Macias Krzystof, Pospíšil, Stehlík, Luzar, Bochnak W., Gebauer, Pavlík

Branky Poruby:
3. Macias Krzystof (Luzar, Krčmarský), 16. Kotásek (Halata, Machů), 20. Pavlík (Pospíšil), 22. Pospíšil (Bochnak, Pavlík), 27. Bochnak (Pavlík), 35. Gebauer (Kotásek, Halata), 40. Krčmarský, 46. Bochnak (Pavlík), 47. Krčmarský (Luzar), 55. Pavlík (Gebauer), 56. Krčmarský, 57. Hlaváč (Kotásek), 60. Bochnak (Kotásek, Halata), 60. Gebauer (Prepsl)
Zajímavost utkání: Poruba neproměnila trestné střílení a obránce Machů dostal vyšší trest 2+10.

16. kolo – 18. listopad

HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 7:7 (3:2, 4:3, 0:2)

Sestava Poruby:
Šedivý – Hlaváš, Bechný, Machů, Macias Kasper, Gelnar, Jelínek, Vojtas – Kotásek, Chovanec, Halata, Krčmarský K., Macias Krzystof, Harabiš, Luzar, Pospíšil, Petruška, Stehlík
Branky Poruby:
4. Halata, 6. Macias Krzystof (Kotásek), 9. Pospíšil (Jelínek), 27. Macias Krzystof (Hlaváč). 29. Krčmarský (Kotásek), 34. Halata (Chovanec, Machů), 38. Krčmarský (Kotásek)
8. TŘÍDA – 11. kolo 10. listopad

HC Vítkovice Steel – HC RT TORAX Poruba 10:2

12. kolo – 15. listopad

HC RT TORAX Poruba – HK Draci Šumperk 3:9 (0:3, 2:3, 1:3)

Sestava Poruby:
Pobuta (20. Krška) – Grendziok, Hlaváč, Prepsl, Machů, Bechný, Gelnar – Kubalák, Foldyna, Prášek, Bochnak W., Halata, Kotásek, Barčák, Pavlík, Gebauer, Krčmarský K.
Branky Poruba:
29. Pavlík (Bochnak), 29. Grendziok (Krčmarský), 43. Pavlík (Gebauer, Bochnak)
Zajímavost utkání:Šumperk proměnil v čase 20:55 trestné střílení. Utkání nedohráli pro obdržení vyšších trestů – Kesler (SUM) v čase 22:07 2+20 a Kotásek (POR) v čase 28:05 5+20.

Osm bodů stačí porubské osmé třídě v tabulce na šesté místo z osmi, sedmáci mají dvanáct bodů a v početné osmnáctičlenné soutěži jim patří čtvrtá pozice. Šesťáci si vedou zřejmě nejlíp, když jsou čtvrtí z osmi týmů a mají na kontě deset bodů oproti páťákům, kteří mají bodů dvanáct a okupují dvanáctou pozici z devatenácti možných míst.