Zábavné teambuildingové odpoledne hokejistů HC RT TORAX v Golf parku Lhotka

G. Juř., L. Baj., 19.05.2017
O tom, že „Není hůl jako hůl“ se mladí hokejisté HC RT TORAX Poruba přesvědčili ve středečním odpoledni 17. května v Golf parku Lhotka. Na druhou stranu, i golfoví instruktoři a trenéři Golf Akademy Ostrava se přesvědčili, že to s hokejovou mládeží, s nadsázkou, není lehké ani trochu. Celé odpoledne vyvrcholilo vyhlášením vítěze minigolfového turnaje, který získal víkendové zapůjčení automobilu MINI Cooper od společnosti CarTec Group.

Celou akci ve spolupráci s PR manažerkou Golf parku Lhotka Šárkou Mokrou uspořádal šéftrenér porubské hokejové mládeže David Moravec. Ten v krátkém zhodnocení akce prozradil: „Je to otevření letní přípravy a zároveň zviditelnění tohoto krásného prostředí. Kluci a holky si zkusí něco netradičního, opečou si špekáčky a ve věkově promíchaných týmech se více poznají.“

Otevření letní přípravy proběhlo za slunečného počasí a hráči od čtvrté třídy po mladší dorost si ve smíšených týmech vyzkoušeli odpaly, putting green a mini golf. V mezičase si sami připravili na ohni občerstvení a osvěžili se i výtečnou pistáciovou zmrzlinou. Nejlepším hráčem minigolfu byl na závěr celé akce vyhlášen budoucí sedmák Maxim Vehovský a za velkých ovací nemalého počtu fanoušků z řad hráčů a hráček převzal z rukou Davida Moravce hlavní výhru, víkendové zapůjčení vozu MINI Cooper.

Očividně velmi překvapený a dojatý Maxim ihned čelil otázkám reportérky, aby svůj úspěch popsal: „Minigolf jsem nehrál poprvé, chodím jej zkoušet do Kravař, ale ve výhru jsem vůbec nedoufal. Myslel jsem si, že jsou zde lepší kluci.“ A jak s výhrou naloží? „Asi pojedeme do ZOO, ale ještě uvidím... Něco určitě vymyslíme. A kdyby to šlo, tak bych chtěl kabriolet,“ dodává pořád s překvapeným výrazem ve tváři. A překvapeni budou jistě i rodiče.

Časový plán klubového setkání nebyl dodržen, protože kluky a holky golf evidentně začal bavit a na stanovištích se zdrželi kolikrát déle, než bylo předpokládáno. Přestože všichni do jednoho říkali, že je odpalování míčků podstatně těžší než střílení puků. Instruktoři a trenéři golfu měli mnoho práce s ukazováním správného postoje a uchopení hole, ale prostě hokejové návyky převažovaly. Všichni se však bavili a to bylo dobře. Akce se vydařila a jistě splnila účel.

Video z vyhlášení