Z turnaje v Havířově přivezli starší dorostenci pohár za třetí místo

Gabriela Juříková, 24.08.2015
Předposlední prázdninový víkend, tedy 22. – 23. srpna, se starší dorostenci zúčastnili v Havířově turnaje „O pohár restaurace U ledu“. První hrací den se hráčům HC RT TORAX Poruba nedařilo. Utkání s domácím Havířovem prohráli na nájezdy a Mladé Boleslavi podlehli 1:2. Druhý den odehráli zápas s Trenčínem a jen tak tak udrželi jednobrankové vedení. Se stejným soupeřem pak nakonec hráli utkání o 3. místo, které výhrou 4:1 získali i díky dvěma brankám a jedné asistenci Milana Vospálka. Domů spolu s pohárem tak přivezli bronzové medaile. Vítězem turnaje se po souboji s domácím týmem HC AZ Havířov 2010 stala BK Mladá Boleslav.

První hrací den 22. srpna

HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2:1sn (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Porubští jednobrankové vedení ještě v téže minutě ztratili a v nájezdech pohořeli.

Branky: 3. Cihlář (Raček, Chujac), rozh. náj. Peterka – 3. Střondala
Soupiska Poruby: Škoda – Vondál, Skokan, Bijota, Krása, Balcárek, Dobeš, Pliska, Prepsl – Holub, Malát, Žídek – Irgl, Krupa, Plachý – Klíma, Střondala, Dang – Timura, Stach, Vospálek

BK Mladá Boleslav – HC RT TORAX Poruba 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 3. Dančisin (Havelka), 20. Kalaš (Uřídil, Dančisin) – 25. Holub (Malát)
Soupiska Poruby: Bayer – Pliska, Dobeš, Vondál, Krása, Bijota, Skokan, Balcárek, Prepsl – Holub, Malát, Žídek – Irgl, Krupa, Voznička – Klíma, Střondala, Dang – Timura, Stach, Vospálek

Druhý hrací cen 23. srpna

HC RT TORAX Poruba – HK Dukla Trenčín 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Ve 40. minutě vyhrávala Poruba o tři branky, když se soupeři podařilo ve dvou minutách náskok stáhnout na jedinou rozdílovou trefu. Porubští tlak ustáli, ale stejně je nakonec čekal boj o třetí místo se stejným soupeřem.

Branky: 23. Klíma (Žídek), 27. Krupa (Plachý, Holub), 32. Střondala, 40. Holub (Střondala) – 34. Luhový (Hajský), 41. Revesz (Pelech), 42. Kollár
Soupiska Poruby: Škoda – Balcárek, Krása, Bijota, Prepsl, Vondál, Dobeš, Pliska, Skokan – Irgl, Malát, Dang – Holub, Krupa, Plachý – Klíma, Střondala, Žídek – Timura, Stach, Vospálek

Zápas o 3. místo

HK Dukla Trenčín – HC RT TORAX Poruba 1:4 (1:2, 0:0. 0:2)

Branky: 13. Ondris (Vetrár) – 2. Vospálek (Dobeš), 8. Klíma (Vospálek), 34. Vospálek (Vondál), 39. Holub (Plachý)
Soupiska Poruby: Bayer – Vondál, Prepsl, Pliska, Dobeš, Balcárek, Skokan, Bijota, Krása – Holub, Malát, Plachý – Klíma, Krupa, Vospálek – Irgl, Střondala, Žídek – Voznička, Stach, Dang

K dalšímu utkání dorostenců jste zváni ve čtvrtek 27. srpna od 14 hodin v MFH Vítkovice.