Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky! Porubský hokejový klub bude jeho součástí

Gabriela Juříková, 17.09.2018
Přehlídka desítek sportovních klubů, unikátní nafukovací překážková dráha Ninja Race, laserová biatlonová střelnice, hvězdní sportovci a sportovní odborníci - to je Wannado Festival, největší sportovní náborový festival v České republice, který se v Ostravě představí 22. září od 10:00 do 16:00 na Městském stadionu. Jedním z mnoha zástupců sportovních klubů bude i HC RT TORAX Poruba. Vstup je pro všechny návštěvníky zcela zdarma.

Festival podporovaný hejtmanem Moravskoslezského kraje Ing. Ivo Vondrákem, CSc. a náměstkem primátora města Ostravy Ing. Vladimírem Cigánkem si klade za cíl pozitivně ovlivňovat životní styl dětí a podněcovat zájem o sport a pohyb obecně. Umí zaujmout vyznavače všech druhů pohybu. Vedle sebe se v jeden den na jednom místě setkávají tradiční kolektivní hry, olympijské individuální disciplíny, i netradiční záliby jako parkour, jugger či pole dance. Tento unikátní koncept přivedl od roku 2011 k pohybu již několik desítek tisíc dětí.

Atmosféru Wannado festivalu zažily i největší hvězdy českého sportu – hokejový idol Jaromír Jágr, biatlonistka Gabriela Koukalová, vodní slalomář Jiří Prskavec či tenisový srdcař Radek Štěpánek a mnoho dalších.
„Je to skvělá věc. Když jsem se tady jen procházel, viděl jsem přes 140 sportů, které si můžou děti vyzkoušet. Když jsem vyrůstal já, byly jen dva sporty – fotbal a hokej. A jelikož moji rodiče usoudili, že budu velký a tlustý, dali mě na hokej. Dnes je to jiné,“ popsal akci Jaromír Jágr.

Festival se v Ostravě představí již po několikáté a opět nebudou chybět významné osobnosti, exhibiční vystoupení sportovních klubů, maskoti, autogramiády a soutěže o skvělé ceny. Po zastávce tour v Ostravě se festival ještě představí 23. září v Brně a 28. září v Litvínově.