WALLACHIAN PUCK 2014 míří do cíle, páťáci bojují na slavném Lapači o cenné kovy

Dominik Tobola, 23.08.2014
Je za námi druhý den turnaje, který už mnohé napověděl. O tom, že suverén z Popradu už není bodově stoprocentní, nebo že každý si už připsal alespoň jedno vítězství. Do boje o medaili se zapojí v neděli celkem pět celků. Mimo Přerova, Frýdku-Místku a Opavy, kteří mají na kontě pouhé dva body. Naopak RT TORAX pokračuje na Lapači ve slibných výkonech a patří do skupiny celků, s nimiž se musí v boji o cenné kovy počítat! Porubští páťáci v sobotu nejprve zdolali Frýdek-Místek a posléze fotbalově podlehli Brumovu-Bylnici. Na svém kontě mají po dvou hracích dnech šest bodů a čekají je ještě souboje se silným Popradem a Opavou. Uspějí?

JAK VSTOUPILY JEDNOTLIVÉ TÝMY DO TURNAJE?

HS DYNAMO RIGA (LAT) Lotyši hned v osm ráno trápili suveréna z Popradu. Až do 27. minuty vedli 2:1, než opět ukázal své individuální schopnosti Filip Mešar. Poté si poradili jak s Opavou, tak s Frýdkem-Místkem. Zítra čeká Rigu ještě utkání s domácím Vsetínem a Brumovem-Bylnicí. Všechno je pro sympatické mladíky s týmovým pojetím hry otevřené. Výchozí pozici mají po Popradu nejlepší.

HK POPRAD (SVK) Počítat branky Popradu či body hráčů Mešara a Petrovského je zbytečné. Shodneme se na jedné věci, je jich mnoho. Kamzíci drtí jednoho soupeře za druhým. Dnes ráno, jak již bylo zmíněno, ale narazili. Nezbývalo dlouho a k překvapení všech včetně sebe málem podlehli Dynamu. Zítra čeká borce z Tater ještě utkání s Frýdkem-Místkem a Porubou. Zvládnou to?

HC SLEZAN OPAVA (CZE) Slezan je ze hry a jako jeden ze tří týmů o medaile bojovat v neděli nebude. Po porážce od Rigy jim zachránil druhý bod brankář Vincenc Drabčík, který ničil jeden útok brumovských hráčů za druhým. Nedělní den zakončí Slezan zápasy proti Porubě a Přerovu.

HC FRÝDEK-MÍSTEK (CZE) Další severomoravský tým, který nezasáhne do bojů o cenné kovy. Hráči z města, které leží nedaleko Lysé hory, zvítězili pouze v pátek proti Opavě. Od té doby si nepřipsali ani bodík. V sobotu ukončili hrací den s hrozivým skóre 2:13. Zítra čeká frýdecké páťáky ještě souboje s Popradem a Přerovem.

HC RT TORAX PORUBA (CZE) Ostravané zvládli první utkání, které hráli od ranní hodiny deváté, leč poté přišla tvrdá facka. Proti urputně hrajícímu Brumovu-Bylnici nedostali šanci na kombinační hru. Nešlo to ani individuálně. Když k tomu připočteme výborné výkony obou brankářů z týmu ležícího na břehu říčky Brumovky, vyjde nám z toho prohra Poruby 0:1. RT TORAX má však stále boj o pomyslný stupínek tří nejlepších ve svých rukou. Nedělní program červeno-bílým nachystal těžké probuzení. Úderem deváté ranní vyzvou Poprad, poté vyzvou Opavu.

HC ZUBR PŘEROV (CZE) Hanáci se sice dočkali prvního vítězství na turnaji, Brumov porazili poměrem 4:1, ovšem vítězství lze zcela jistě určit za Pyrrhovo. Zubři totiž podlehli Popradu poměrem 2:12, a je jasné, že opět z Wallachian Pucku odjedou bez medaile. Ač debakl proti Popradu vypadá hrozivě, na ledě to až tak nevypadalo. Po první půli to totiž bylo pouze 0:3 a žluto-modří litovali zahozených průniků svého špílmachra Matěje Přibyla. V neděli se tedy vsetínský velký rival bude ucházet o co možná nejlepší umístění.

HC BRUMOV-BYLNICE (CZE) Kompaktně hrající celek s neuvěřitelným elánem do obrany i útoku překvapil Porubu a poté si vylámal zuby na brankáři Opavy Drabčíkovi. Přesto týmu vedeným především střelcem Denisem Hodasem a komplexním zadákem Ondřejem Fojtíkem stále visí někde před očima vidina medaile, kterou by si při premiéře na turnaji malý klub z česko-slovenského pohraničí jistě považoval. Uvidíme.

VHK VSETÍN (CZE) Ročník 2004 asi na své o čtyři roky starší kolegy nenaváže. Vítězství si v premiéře na Pucku s největší pravděpodobností nepřipíše. Aby to byla aspoň medaile, musí domácí zvítězit alespoň jednou. Porážka od Popradu taky vypadá hrůzostrašně, leč zelenožlutí ještě na začátku 14. minuty srovnávali Dědkovou zásluhou na 2:2. Pak ale kamzíci opět ukázali svou enormní sílu v zakončení. Svěřenci Jana Dědka si pak napravili chuť, když rozdrtili Frýdek-Místek 6:1.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS DRUHÉHO HRACÍHO DNE:

HS Dynamo Riga - HK Poprad 2:2 (2:1)
Branky a asistence: 4. Andersons (Rychkov, Karkls), 12. Jaunuzols (Rychkov) – 9. Petrovský (Šotek, Leskovjans), 27. Mešar.

HC Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba 1:3 (1:2)
Branky a asistence: 12. Volný (Juříček) – 10. Haladěj, 12. Macho, 28. Macho (Puchala).

HC ZUBR Přerov - HC Brumov-Bylnice 4:1 (4:0)
Branky a asistence: 6. T. Hlávka (Zdráhal), 9. Buršík (Kuchta), 12. Přibyl, 13. T. Hlávka (Přibyl) – 27. Hodas.

VHK Vsetín - HK Poprad 2:10 (2:4)
Branky a asistence: 4. Turek (Mošnička), 14. Dědek – 4. Mešar (Petrovský), 10. Petrovský, 14. Mešar, 15. Šotek, 16. Šotek, 18. Mešar (Nahálka), 21. Párička (Mešar), 24. Šotek, 25. Mešar, 28. Šotek.

HS Dynamo Riga - HC Slezan Opava 3:1 (1:0)
Branky a asistence: 11. Orlovs (Turiščevs), 21. Polcs (Livišics), 25. Livišics (Ramanis) – 27. T. Hlávka (Vehovský).

HC Brumov-Bylnice – RT TORAX Poruba 1:0 (1:0)
Branky a asistence: 10. Vaněk (Urban, Gubisch).

VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek 6:0 (3:0)
Branky a asistence: 1. Turek (Krajčík, Antolák), 4. Krajčík (Turek), 15. Turek, 17. Dědek (Kovář), 24. Turek (Krajčík), 24. Stodůlka (Kovář) - 30. Fabík.

HK Poprad – HC Zubr Přerov 12:2 (3:0)
Branky a asistence: 2. Mešar, 8. Petrovský (Mešar), 13. Petrovský (Mešar), 23. Mešar (Petrovský), 23. Petrovský (Pitka), 26. Nahálka (Petrovský), 26. Šotek, 28. Petrovský (Mešar), 28. Mešar, 29. Petras, 30. Gríger (Šotek), 30. Gríger (Šotek) – 24. Koblížek, 29. Koblížek.

HC Slezan Opava – HC Brumov-Bylnice 0:0

HC Frýdek-Místek – HS Dynamo Riga 0:4 (0:1)
Branky a asistence: 9. Livišics, 17. Gavars (Karkls), 19. Ramanis (Livišics), 24. Gavars (Turiščevs).