Výstava fotografií zmapuje kompletní historii porubského hokeje, přijďte se podívat!

Redakce, 11.06.2014
Porubský hokej, jehož historie sahá až do meziválečného období, si za více než osmdesát let své existence prošel příjemnými i těžkými chvílemi, které vždy zdárně překonal a v současné době plní roli druhého nejlepšího klubu v Ostravě. Jak se k ní vypracoval? I na tuto otázku možná najdete odpověď na připravované výstavě fotografií, která má zmapovat porubský hokej od jeho počátků až po současnost. Vernisáž se v prostorách porubské radnice, konkrétně Galerie na schodech, uskuteční už v pondělí 23. června od 15:30. Výstavu pak budete moci zhlédnout každý všední den od 8 do 12 hodin až do 25. července, v pondělí a ve středu navíc od 13 do 17 hodin. Přijďte se podívat, jste srdečně zváni!

Iniciátorem zajímavé výstavy je porubský redaktor a fotograf Lukáš Bajgar, kterému historie zdejšího hokeje není rozhodně cizí. Už od svých teenagerských let sbírá jednotlivé střípky, z nichž by jednou mohla vzejít kompletní historická publikace. "K uspořádání výstavy mě vedla jak láska k porubskému hokeji, tak i snaha zkompletovat jeho celou historii," prozrazuje dvaatřicetiletý historik. "Třeba někdo doma má něco cenného z porubské historie a ani o tom neví. Leží to někde v šuplíku, a to je obrovská škoda," doplňuje.

A na co se mohou přesně všichni návštěvníci těšit? "Výstava mapuje celou historii, od roku 1932 až po současnost. Její součástí nebudou jen klasické fotografie, ale i záznamy z archiválií klubu," pokračuje Bajgar, který představí i nejpovedenější obrázky z posledních let. A v nich zažívá porubský hokej znovu vzestup. "Své místo na slunci si musel svými sportovními výkony vybojovat a v současnosti je druhým nejslavnějším ostravským klubem, který dokázal vychovat několik výborných hráčů, kteří hrají extraligu či dokonce NHL," zdůrazňuje.

Datum vernisáže se už nezadržitelně blíží. Do svých diářů si můžete zaznamenat datum 23. června a čas 15:30. Výstavu však můžete zhlédnout až do 25. července, a to každý všední den od 8 do 12 hodin, pondělky a středy navíc od 13 do 17 hodin. "Srdečně vás všechny zvu a rád vám v pondělí přímo na místě zodpovím vaše dotazy," hlásí Bajgar, který se na závěr obrací s menší prosbou. "V případě, že vlastníte jakýkoliv předmět připomínající historii porubského hokeje, ozvěte se, prosím, na mailovou adresu lukas.bajgar@email.cz. Domluvili bychom se následně na zapůjčení pro zdokumentování." Děkujeme!