Vedro bylo až neúnosné, tvrdí po duelu se Vsetínem jediný střelec Porubských Jan Hudeček

Chyla R., Bajgar L., 03.08.2018
Poruba – Vsetín 1:2 po prodloužení. Prohra, přesto ale spokojenost. Porubští hokejisté nastoupili oproti úternímu zápasu v odlišné sestavě, a pro většinu aktérů tak byl duel dvou bývalých tradičních druholigových celků vůbec tím prvním v letošní sezoně. HC RT TORAX držel s aspirantem na příčky nejvyšší krok po celých šedesát minut, čemuž odpovídal také výsledek po základní hrací době. Zápas nakonec rozhodl až Ondřej Kopta v prodloužení, které rozhodl faul Petra Kanka a následná přesilovka hostů. Utkání však nabídlo na úvod přípravy až nebývalé tempo a nasazení od všech hráčů, i proto nemuselo přítomné diváky příliš mrzet, že mraky šancí na obou stranách se podařilo proměnit až v poslední desetiminutovce.

PORUBA PROHRÁLA SE VSETÍNEM AŽ V PRODLOUŽENÍ, ROZHODLA NEDISCIPLINOVANOST »

Ostrý start a soupeř, kterého si přál vidět snad každý porubský fanoušek. Vsetín dorazil do Poruby po více než roce a půl, tentokrát však už se zajímavějšími jmény. Zápas na úvod přípravy se mohl téměř rovnat druholigovému finále z roku 2017, alespoň co se předváděné hry týče. „Myslím, že na první zápas to nebylo vůbec špatné. Asi až na pár detailů, ale to je klasika v takových úvodních zápasech,“ připomíná Jan Hudeček určité nedostatky, díky kterým ale nebylo o zajímavé situace nouze. Hra se přelévala ze strany na stranu, nechyběly šance ani ostřejší či vyhrocenější momenty.

„V přípravě hrajeme pouze na tři lajny, takže to se člověk hned rychle dostane do hry. Tempo bylo také vysoké, osobně jsem se cítil poměrně dobře,“ popisuje porubský odchovanec své bezprostřední pocity po porážce 1:2 v prodloužení. „Tedy až na to vedro, to bylo chvílemi až neúnosné,“ dodává. Aby také ne, nejenže teploty venku dosahovaly až 35°C ve stínu, fanoušci se však příliš nezchladili ani uvnitř tréninkové haly, která je skoro až vyhlášená tím, že v ní lze pocítit zimu jako v Rusku. To se ale určitě nedá říct o čtvrtečním zápase, který fanoušci mohli v poklidu přežít i v letním ošacení.

Zápas i přes méně příznivé podmínky pro hráče nakonec nabídl, jak již bylo řečeno, vcelku atraktivní podívanou, vynikali především brankáři na obou stranách. „Šancí jsme měli hodně, stejně tak Vsetín. Spíše byl problém v přesnějším zakončení, buď jsme netrefili ani branku, nebo to zase chytnul jejich brankář. V prvních zápasech góly moc nepadají, takže možná i proto to čekání bylo o něco delší. V té inkriminované situaci jsme ale dobře založili útok, Kuba (Jakub Illéš, pozn. red.) se natlačil před bránu a já už jej jen doklepl do prázdné brány,“ popisuje brankovou situaci jediný porubský střelec, který otevřel skóre až v 51. minutě.

Poruba vedení ale neudržela, o šest minut později se obranou prodral Martin Podešva a rázem bylo vyrovnáno. V prodloužení se pak Porubští už jen bránili ve třech proti čtyřem, 24 sekund před koncem přišlo ze vsetínské hole rozuzlení. Se zápasem byli spokojeni oba trenéři a jak to cítil porubský kanonýr, jehož trefa nakonec nestačila na více než pomyslný bod? „S výsledkem i zápasem jsme spokojeni, i když jsme prohráli. Je to ale příprava, pořád máme v sestavě kluky, kteří jsou zde na zkoušce, stejně to má také Vsetín. Ty zápasy v lize už budou o něčem jiném,“ tuší Jan Hudeček. Právě on je z týmu jeden z mladších, nýbrž ale bude patřit už rozhodně k těm zkušenějším a „vyhranějším“. „Potenciál je dobrý. Mladé hráče doplňují ty starší svými zkušenostmi a zase naopak. Je to ale spíše otázka na trenéry a vedení, věřím, že se to podaří dobře poskládat,“ uzavírá.

STATISTIKY & FAKTA: JAN HUDEČEK #16
Věk: 23 let, narozen 7. října 1994 Výška: 177 cm Váha: 81 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Další kluby: HC Vítkovice Ridera (2005-2013 a 2016-2018), Lone Star Brahmas/NAHL (2013-2014), RB Hockey Juniors/MHL (2014-2015), AZ Havířov (2015-2016 a 2017-2018) Úspěchy: účast v reprezentaci do 16, 17, 18, 19 a 20 let (2009-2014), zlato ELSD (2012), zlato ELJ (2013), účast v Lize mistrů (2017)