V juniorce hraji na 100 %, abych byl připraven na áčko, říká talentovaný Jiří Brodek

Lukáš Bajgar, 15.10.2019
Nasazení Jiřího Brodka do A-týmu HC RT TORAX Poruba 2011 byla, dá se říci, opožděným dárkem Miloše Holaně k narozeninám. Ve čtvrtek oslavil devatenácté narozeniny a již v pondělí mířil do Budapešti s prvoligovým mančaftem sehrát nelehké utkání čtvrtfinále Visegrádského poháru. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas,“ hodnotí porubský junior Jiří Brodek.

HC RT TORAX Poruba 2011 sehrává boje v rámci Visegrádského poháru prvně v historii a každé utkání s mezinárodním nádechem je jistě velkou školou pro většinu borců z kádru áčka. O to více musel být zápas pro juniora Jiřího Brodka proti maďarskému úřadujícímu mistru výzvou: „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas,“ hodnotí zápas a pokračuje, „a to se taky ukázalo – po sedmi vteřinách jsme prohrávali 0:1. Zápas byl nesmírně těžký. Domácí odveta bude určitě znovu těžká, ale chceme uspět!“

V loňské sezóně vypomáhal druholigové Orlové, v té letošní několikrát naskočil za muže Poruby v rámci přípravného období, a v pondělí hned proti několika reprezentantům Maďarska ať již mužské, či juniorské kategorie; byl znát rozdíl mezi soupeři v juniorské extralize a právě týmem Ferencvárosi TE? „Samozřejmě jsou hráči o dost kvalitnější než ve druhé lize a než v juniorce,“ porovnává mladý talent obtížnost jednotlivých celků. „Brankáři jsou kvalitní a vstřelit gól je těžší, vůbec se prosadit proti nim a i proti obráncům je těžší.“

Jiřího Brodka byste ve statistikách juniorky za poslední dva roky, či ve statistice dorostenců před třemi lety, nalezli velice snadno, vždy jim vévodí. Je pro něj dostatečnou motivací dostat se do A-týmu, aby právě v juniorce nezahálel? „Ano, motivuje mě to,“ odpovídá hráč s devětaosmdesátkou na zádech. „Snažím se odehrát každý zápas v juniorce na sto procent, abych byl připraven, kdybych dostal šanci v áčku.“

Byť se na půdě mistrovského Ferencvárose prohrálo 1:2, čeká Porubské v rychlém sledu další pikantní souboj – ve čtvrtek proti ambicióznímu Vsetínu. Lákalo by Jiřího Brodka nazout brusle i do tohoto zápasu Chance ligy? „Chtěl bych si zahrát proti Vsetínu, každý zápas za áčko mi hodně dá,“ zakončuje technicky zdatný forvard.