Únorové zápasy starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 09.03.2020
Únor byl pro starší žáky 9. třídy ve své soutěži „Liga starších žáků A“ poznamenán četnými přesuny utkání oproti původnímu hernímu rozpisu. Svěřenci Karla Suchánka tak sehráli pouze dvě domácí utkání. Stejný počet zápasů sehráli i hráči 8. třídy v soutěži „Liga starších žáků B“.

Žáci 9. třídy svůj první únorový zápas odehráli až v pátek 21.2., kdy na domácí půdě přivítali městského rivala z Vítkovic. O výsledku utkání rozhodla hned úvodní třetina, kterou hosté vyhráli 4:1. Druhá část zápasu se odehrála bez branek, ve třetí byli o jednu branku také úspěšnější hosté. Celkově tak HC Vítkovice Ridera porazila porubský tým 6:2.

Následující dvě utkání byla přesunuta na březen, a tak druhý a zároveň poslední únorový zápas odehráli svěřenci Karla Suchánka až poslední den v měsíci opět na domácí půdě s Mladými Draky ze Šumperku. Všechna tři předchozí vzájemná utkání skončila remízou nebo rozdílem jedné branky, ve čtvrtém „měření sil“ se tak očekávala opět vyrovnaná bitva. Hráči HC RT TORAX otevřeli skóre v 7. minutě brankou Tadeáše Kalužíka, ve zbytku třetiny však hosté nejen vyrovnali, ale ujali se vedení 2:1. V druhé třetině přidaly oba týmy po jedné brance, a tak do poslední části hry vstoupili hráči Šumperku s jednobrankovým vedením 3:2. I v této části hry byli ale úspěšnější, a po výhře v třetině 2:1, tak celkově HK MD Šumperk zvítězil 5:3.

Žáci 8. třídy svůj první únorový zápas odehráli v Přerově proti místním Zubrům. Úvodní třetina dopadla smírně 1:1, v další části hry skórovala jedenkrát Poruba. Ve třetí třetině nejprve Poruba navýšila vedení na 3:1, a když přerovský tým dokázal stav korigovat na 3:2, rozhodl se ke konci utkání rozehrát PowerPlay. Tato část hry ale dopadla úspěšněji pro svěřence Jakuba Voznici, když vstřelili čtvrtou branku a celkově zvítězili 4:2.

Další týden přivítali porubští hráči v Kooperativě Areně soupeře z Opavy. Hosté byli v utkání co do počtu branek mnohem úspěšnější, dokázali jich vstřelit celkově šest. Za HC RT TORAX dokázal čestný gól vsítit v 2. třetině Petr Sobol a Opava tak zvítězila celkově 6:1.