Únorové zápasy starší přípravky HC RT TORAX

Romana Opatová, 11.03.2020
Starší přípravka odehrála během února z mládežnických kategorií nejvíce utkání. Vedle pravidelné porce víkendových zápasů zvládli žáci 5. třídy odehrát i jeden odložený zápas a jedno přípravné utkání. Celkově tak starší přípravka odehrála sedm utkání.

V neděli 2. února si hráči HC RT TORAX poměřili síly v Havířově s místním týmem AZ Havířov. Úvodní část hry byla velmi vyrovnaná. První branku vstřelil porubský tým, Havířov ale stihl v této části hry dvěma brankami získat jednobrankové vedení. Zbylé dvě části hry ale mladí hráči HC RT TORAX nezvládli a postupně obdrželi sedm branek, přičemž sami dokázali vstřelit jen jednu. Utkání tak celkově AZ Havířov vyhrál vysoko 9:2.

Úvodní domácí únorový zápas patřil dohrávce 16. kola v podobě utkání proti HC Vítkovice Ridera. Utkání dle konečného výsledku patřilo přesvědčivě soupeři, když Vítkovice vyhrály celkově 7:2. Herně se však jednalo o poměrně vyrovnané utkání a je určitě zajímavé zmínit, že hned tři hráči v základní sestavě Vítkovic pochází původem z porubského klubu.

Další utkání svěřenci Jiřího Trembáče odehráli také doma, a to proti třineckým Ocelářům. I tento soupeř z mužského prvoligového týmu byl nad síly Poruby. Celkově dokázal třinecký tým vstřelit osm branek. Hráčům HC RT TORAX se naopak střelecky nedařilo. Jediným střelcem týmu byl Daniel Myšík, který vstřelil dvě branky a skóre zápasu tak korigoval na 8:2.

Série výsledkově neúspěšných utkání gradovala venkovním utkáním v Karviné. Zde si porubští hráči i přes četné rady svého trenéra nedokázali uhlídat čtyři hráče soupeře, kteří dokázali vstřelit celkem 15 branek. I karvinský tým měl poměrně „děravou“ obrannou hru, obdržel od týmu HC RT TORAX sedm branek. Celkově karvinský tým zvítězil 15:7.

Sérii nepodařených utkání přerušil přípravný zápas na porubském hřišti proti HC Kopřivnice. V utkání, které se sice nepočítají do probíhající soutěže, našli hráči Jiřího Trembáče střelecký apetit a přestříleli Kopřivnici vysoko 12:3.

Střeleckou mušku si ponechali i pro následující zápas, který se odehrál v neděli 23. února v Kooperativa Areně proti hráčům z Krnova. V prvním vzájemném utkání byli krnovští hráči o jednu branku úspěšnější, a tak měl HC RT TORAX na domácí půdě, co oplácet. Odplata se vydařila parádně. Po první třetině vedla Poruba 4:0, v další třetině již 11:2. Poslední část hry již byla na skóre volnější a Poruba celkově zvítězila 14:3. Toto utkání je tak doposud pro porubský tým v sezóně brankově nejúspěšnější.

Poslední únorový zápas odehráli hráči v pátek 29. února proti Ďáblíkům z Nového Jičína. Utkání bylo přeloženo na porubský stadión, hráči HC RT TORAX v něm tak netradičně hráli v roli hostí. Herně se jednalo o velice vyrovnané utkání, gólově byli nepatrně úspěšnější Ďáblíci. Úvodní třetinu vyhráli 3:1, druhá část hry skončila vyrovnaně 2:2. V poslední části hry padla jediná branka, a to od Nového Jičína. Nový Jičín zvítězil celkově 6:3.