Únorové zápasy mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 10.03.2020
Hráči 7. třídy ve své soutěži „Liga mladších žáků C“ odehráli v únoru díky přesunům v termínech pouze dvě utkání, přičemž obě na domácí půdě. Šestá třída v soutěži „Liga mladších žáků D“ na tom počtem zápasů byla stejně, také odehrála jen dvě utkání.

Úvodní únorové utkání hráčů 7. třídy bylo rozehráno hned první den v měsíci, a to doma proti městskému soupeři HC Vítkovice Ridera. Hosté se ujali vedení hned v 3. minutě utkání, ale po zbytek třetiny již díky zejména pečlivé obraně obou týmů branka nepadla. I v 2. třetině branek příliš nepadalo, tentokráte přidaly branku obě mužstva, a tak do poslední části hry vstupovaly Vítkovice s jedno brankovým vedením 2:1. Hráčům HC RT TORAX se nicméně i přes veškerou snahu srovnat nepodařilo, vstřelili jednu branku, kdežto Vítkovice přidaly ještě další dvě. Vítkovická Ridera tak zvítězila 4:2. Obě branky porubského týmu vstřelil Tobiaš Vehovský.

Druhé, a tedy tentokráte i poslední utkání se v únoru odehrálo v poslední den měsíce opět doma, a to v rámci 24. kola soutěže proti Šumperku. Po třech vzájemných utkání v sezóně byli Mladí Draci úspěšnější ve vzájemné bilanci 2:1, hráči Poruby pod vedením Karla Suchánka tak mohli tento poměr srovnat. Oproti předchozímu utkání proti Vítkovicím bylo toto na góly velmi bohaté. V první třetině by se dalo říct, že se týmy ještě jen vzájemně oťukávaly a tato část hry skončila smírně 2:2. Ve zbylých dvou třetinách ale již padlo celkem 14 branek. Šumperští hráči byli přece jen v této střelecké bitvě „o chlup“ úspěšnější a zvítězili celkově 10:8. Za porubský tým měl svůj den „s velkým D“ Viktor Wardas, když z osmi branek vstřelil pět a na další jednu přihrával.

Hráčům 6. třídy se pod vedením Petra Trojana únor vydařil na jedničku, obě svá utkání vyhráli. V neděli 9. února vycestovali k porovnání svých sil s přerovskými Zubry. Od počátku utkání bylo zřejmé, že Poruba má v tomto měření sil jednoznačně navrch. První třetina skončila ve prospěch HC RT TORAX 5:1. V další části hry chuť ve skórování porubských hráčů nepolevila a přidali dalších pět branek. Poslední část se již dohrávala ve zvolněném tempu, skončila smírně 1:1 a HC RT TORAX tak celkově zvítězil vysoko 11:2.

Hned další neděli patřilo 6. kolu finálové nadstavby a domácímu utkání proti Opavě. V minulém vzájemném utkání Poruba svého soupeře výrazně svým vítězstvím zaskočila, a i v tomto utkání byla úspěšnější. Po první třetině sice hosté vedli těsně 2:1, v další se porubským hráčům podařil stav utkání otočit na 5:4. V 47. minutě hosté dokázali srovnat na 5:5 a utkání tak pomyslně začalo znovu. Ve zbylé desetiminutovce ale hráči HC RT TORAX dokázali vstřelit další tři branky a celkově zvítězili proti Opavě 8:5. Vítězství pomohl třemi góly v utkání Vašek Závišek a dvěma Katka Pěnčíková s Richardem Kanichem.