Udržení nejvyšší soutěže považuji za úspěch, příště chceme být lepší, říká Tomáš Sršeň

David Kubatík, 29.04.2020
Sezóna 2019/2020 skončila pro porubskou juniorku následovně: z šestatřiceti odehraných zápasů dokázali svěřenci Tomáše Sršně a Miroslava Bahníka osmkrát zvítězit za tři body, jednou uspět po samostatných nájezdech a dvakrát brali bod za prohru v nastaveném čase. Zbytek zápasů prohráli. Ač by se takováto sezóna mohla brát automaticky jako neúspěšná, není tomu úplně tak. Kvůli vytvoření akademické extraligy totiž byly do soutěže přiřazeny i tři juniorské týmy, které zbytek soutěže jasně převyšovaly. Po odehrání základní části tak porubským mladíkům v sedmičlenné tabulce východní části REDSTONE extraligy juniorů patřila s dvaceti osmi body pátá, tedy první nepostupová příčka.

Sezónu považuji i díky tomu, že jsme se udrželi v soutěži, za úspěšnou, potvrdil v poměrně optimisticky laděném a zároveň odhodlaném rozhovoru hlavní trenér porubských juniorů Tomáš Sršeň.

Řeč samozřejmě přišla i na hodnocení všech důležitých fragmentů nedávno ukončené soutěže. Mužstvo se vždy snažilo plnit přesně to, co jsme po něm chtěli a hlavně šlo do každého zápasu s tím, že v něm chtělo vyhrát, líčil Sršeň. Velice nám také pomohl Jiří Brodek, který už v závěru sezóny začal nastupovat i za áčko. To byla klíčová postava celého našeho mužstva. Své spoluhráče dokázal vždy strhnout svou bojovností a hokejovým umem. Když byl zrovna na ledě, bylo to vždy velice znát, pochválil devatenáctiletého útočníka porubský lodivod.

Rozhovor pokračoval dále a stočil se i k tomu, v čem Ostravany letos nejvíce tlačila bota. Proti top týmům soutěže jsme bohužel nikdy nevydrželi hrát kvalitní hokej celých šedesát minut, což nakonec rozhodlo o tom, že jsme v tom konečném účtování nedokázali těch bodů nasbírat ještě o něco více, svěřil se Sršeň a jal se tuto situaci vysvětlit. Sezóna byla samozřejmě silně ovlivněna faktem, že po redukci nejvyšší soutěže k nám „spadly“ týmy jako Havířov, Vsetín a Přerov. Těm jsme se sice samozřejmě chtěli postupem času pomalu vyrovnávat, ale bohužel to nešlo.

Ve výhledu do budoucnosti je ale kouč porubské juniorky naladěn optimisticky. Příští sezóna bude sice opět velice složitá, na druhou stranu k nám ale z dorostu přijde poměrně velké množství kvalitních hráčů a já si myslím, že bychom tu nejvyšší soutěž měli uhájit znovu . To bude klíčové hlavně ve vztahu ke sponzorům. Jedním z našich cílů bude také herní posun a přiblížení se k těm nejlepším týmům, uzavřel povídání Sršeň.