Příprava: Poruba – Přerov (čtvrtek 9. 8. od 18 hodin)
Třetí výrazná stopa HC RT TORAX Poruba na Olympijském festivale Ostrava

Gabriela Juříková, 23.02.2018
15. února měla v Ostravar Aréně zápas pátá třída, ve středu 21. února natáčela s Alešem Valentou pořad Lvíčata a do třetice se ve čtvrtek 22. února na Olympijském festivale Ostrava představili hráči sedmé třídy. V den, kdy před dvaceti lety získali čeští hokejisté zlaté olympijské medaile, dali k tomuto výročí svému trenérovi skvělý dárek sedmáci. Vítěz zlaté olympijské medaile a ambasador Olympijského festivalu Ostrava David Moravec se tentokrát se svými staršími svěřenci představil v rámci Olympijského festivalu Ostrava. V exhibičním utkání se střetli se stejně starými hráči Vítkovic. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. V deseti minutách prodloužení hraném klasicky se třemi hráči se Vítkovičtí mladíci sice dostali do vedení, ale Porubským se trpělivou hrou podařilo vyrovnat a následně duel otočit ve svůj prospěch. Konečný výsledek 4:3 pro Porubu nebyl ani tak důležitý. Důležité bylo užít si olympijskou atmosféru, zažít hokej ve velké aréně a potažmo oslavit se svým trenérem 20. výročí od zlatého olympijského triumfu. David Moravec dostal ještě jeden dárek. Dort v podobě zlaté medaile z Nagana.