Třetí den turnaje se staršímu dorostu dařilo, čtvrtá třída byla úspěšná jen jednou

Gabriela Juříková, 23.08.2014
V sobotu 23. srpna se ještě v kategorii staršího dorostu dohrávala základní skupina, už ve večerních hodinách se ale rozehrála i finálová čtyřka. Obě utkání sehráli porubští mladíci s reprezentační osmnáctkou Maďarska. První zápas vyhráli 7:2 a duel o medaili získali pro sebe po výsledku 4:2. Do statistik si po dvou brankách připsali Lukáš Irgl, Lukáš Horváth a Dominik Csabala. Čtvrtá třída pak sehrála celkem tři zápasy. Havířovské béčko sice porazila, jenže na áčko AZetu i třinecké Oceláře už svými dovednostmi nestačila, přičemž osm branek zaznamenal Krčmarský. Turnaj pokračuje dalšími zápasy už v neděli, kdy budou starší dorostenci bojovat o jeden z cenných kovů!

ZÁPASY STARŠÍHO DOROSTU:

HC RT TORAX Poruba – Maďarsko "18" 7:2

Branky Poruby: 6. Irgl (Nardelli, Dang), 16. Horváth (Vospálek), 29. Irgl (Dang), 31. Konečný (Pažický, Žídek), 33. Vospálek (Horváth), 36. Csabala (Horváth), 39. Horváth (Vospálek, Csabala).

Sestava Poruby: Bayer – Široký, Pažický, Prokeš, Herejk, Boháč, Skokan, Jendruš, Prepsl – Csabala, Nardelli, Bialoň, Holub, Horváth L., Dang, Konečný, Vospálek, Malát, Žídek, Šustala, Irgl.

Sestava Maďarska: Kiss – Bors, Erdei, Bán, Banga, Darabos, Erdély, Bernáth, Faragó, Horváth A., Korosi, Sebestyén, Surányi, Szlépka, Márkus, Vajda, Horváth B., Tóth, Jancsó, Jámbor, Molnár.

Maďarsko "18" – HC RT TORAX Poruba 2:4

Branky Poruby: 16. Prepsl (Vilček), 21. Bialoň (Široký), 34. Csabala (Horváth), 54. Holub (Nardelli).

Sestava Maďarska: Nagy – Bors, Erdei, Bán, Banga, Darabos, Erdély, Bernáth, Faragó, Horváth A., Korosi, Sebestyén, Surányi, Szlépka, Márkus, Vajda, Horváth B., Tóth, Jancsó, Jámbor, Molnár.

Sestava Poruby: Škoda – Široký, Pažický, Prokeš, Herejk, Boháč, Skokan, Jendruš, Prepsl – Csabala, Nardelli, Bialoň, Holub, Horváth, Vilček, Konečný, Dang, Vospálek, Malát, Dyba, Šustala, Irgl.

ZÁPASY ČTVRTÉ TŘÍDY:

HC AZ Havířov 2010 "B" – HC RT TORAX Poruba 3:16

Branky Poruby: 8. Piperek, 10. Gajda, 12. Jeřábek (Krčmarský), 13. Gajda, 15. Krčmarský, 16. Gajda, 17. Herman (Veselý), 21. Veselý (Murin), 24. Murin, 28. Piperek (Wojnarová), 31. Gajda, 34. Jeřábek, 37. Krčmarský (Jeřábek), 41. Gajda (Wojnarová), 44. Piperek (Jeřábek), 45. Wojnarová.

Sestava Havířova "B": Jirásek – Karas, Zielinski, Jarolím, Toma, Polach, Mrózek, Grygar, Ščerba, Jurček.

Sestava Poruby: Sluka, Juříček – Gajda, Jeřábek, Krčmarský, Herman, Veselý, Wojnarová, Murin, Piperek, Fojtík.

HC RT TORAX Poruba – HC AZ Havířov "A" 3:10

Branky Poruby: 4. Krčmarský, 7. Murin, 14. Krčmarský.

Sestava Havířova "A": Dybal A., Chmiel, Kubíček, Belen, Csabi, Dybal V., Kotala, Macko, Kubečka, Svozil.

HC Oceláři Třinec – RT TORAX Poruba 19:8

Branky Poruby: 9. Gajda, 13. Piperek, 16. Krčmarský, 16. Krčmarský (Herman), 17. Gajda, 36. Veselý, 37. Krčmarský (Veselý), 38. Wojnarová (Jeřábek), 39. Krčmarský.

Sestava Třince: Giercuszkiewicz, Pohludka, Buják, Kapitov, Byrtus, Sedláček, Holec, Lipka, Szmek, Malická.

DALŠÍ PROGRAM PORUBY NA TURNAJI:

Neděle 24. srpna:

08:45 HC RT TORAX Poruba – SK Karviná (4. třída)
10:15 HC RT TORAX Poruba – HC AZ Havířov 2010 (st. dorost)
15:45 Polsko – HC RT TORAX Poruba (4. třída)
16.45 SDYUSHOR Minsk – HC RT TORAX Poruba (st. dorost)