Tento zápas mám asi za pětistovku, směje se autor hattricku Dang

René Chyla, 25.09.2016
Porubská juniorka po bláznivé páteční přestřelce, kterou Ostravané nezvládli poměrem 5:7, přivítali na své ledě rivala z Opavy, kterou dokázali junioři porazit v přípravě hned třikrát. Svěřenci Miroslava Bahníka nezaváhali ani tentokrát, když Slezany vyprovodili vysokým výsledkem 10:3. Hattrickem a asistencí se na debaklu podílel nováček juniorky Michal Dang, jenž ještě v loňské sezoně brázdil extraligová kluziště staršího dorostu. „Hattrick jsem dal někdy naposledy v mladším dorostu,“ vzpomíná na své poslední tři branky v jednom utkání.

STATISTIKY & FAKTA: MICHAL DANG #11
Věk: 17 let, narozen 18. prosince 1998 Výška: 178 cm Váha: 82 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Úspěchy: postup do ELMD (2014)

RT TORAX v prvním kole proti Havířovu třikrát v zápase vedl, i přesto ale vyšel nakonec bodově naprázdno. Junioři si tak v neděli proti Opavě spravili chuť a zápas v rámci druhého kola zcela ovládli. „Jsme určitě všichni moc rádi, že jsme to po tom pátečním zápase zvládli a tři body zůstávají doma,“ přiznává autor hattricku Michal Dang, který přidal navrch ještě jednu asistenci. „To, že jsme dali vůbec deset gólů, považuji za dosti překvapivé,“ směje se porubský odchovanec.

Desátou branku domácího celku vstřelil Patrik Gola, který taktéž zaznamenal proti Opavě hned čtyři body. „Patrik dal desátý gól, tak to půjde do kasy. Nicméně nejhůře jsem na tom já, protože platím za první gól, pak za hattrick a za zápisné. Mám to přibližně za pět set,“ spílá nad příspěvky do společné kasy, kterou nestřeží v kabině nikdo jiný než kapitán Matěj Štěpán.

Právě ostravský útočník nastartoval porubskou kanonádu, když dva góly vstřelil ještě v úvodní třetině a hattrick tak již visel ve vzduchu. „U prvního gólu jsme s Dominikem vybojovali puk v rohu a on pak nahrával Jonášovi, který už střílel. Já už jsem to pak jen dorazil. U druhého jsem najížděl mezi kruhy a Jonáš mě zprava perfektně našel. Pak už jsem jen vystřelil nad beton,“ popisuje branky, jimiž se Bahníkovi svěřenci dostali ve třinácté minutě do vedení 2:0.

Trefa za stovku přišla až ve 34. minutě, kdy Michal Dang nepohrdl nabídkou Lukáše Slíže. „U třetí branky jsem taktéž dorážel, ale proměnil jsem až napodruhé,“ popisuje situaci u branky, která znamenala jak vedení 6:0 pro Porubské, tak i to, že si kasa v kabině výrazně polepší. Na svůj poslední hattrick si ale nejlepší hráč zápasu už příliš nevzpomíná. „Hattrick jsem dal naposledy někdy ve starším dorostu,“ dodává.

Po jeho boku nastupuje pravidelně Jonáš Franz s Dominikem Csabalou a je vidět, že této lajně to doslova lepí. V pátek byla Dangova pětka u dvou branek, v neděli hned u pěti. „S klukama se mi hraje parádně, hodně si rozumíme. Občas to ale taky skřípe, když se někomu nedaří v zápase nebo na tréninku. Měli jsme ještě místo Čabise Bernyho (Dominik Csabala a Jan Bernát, pozn. red.), ale s oběma se mi hraje fakt slušně,“ kvituje aktuální lídr kanadského bodování.

V prvním přípravném zápase se také Dang prezentoval bitkou s jedním z polských hráčů, od té doby ale panuje bitkařský půst. „Nejsem ten typ, který by bitku vyprovokoval. Já se zapojím, až když už jde do nejhoršího,“ culí se porubský útočník. Porubská juniorka vysokou výhrou poskočila o pár příček v tabulce nahoru, nicméně už v pátek přijede do Ostravy Warrior Brno, s nímž Porubští padli v obou loňských vzájemných zápasech.

„Vůbec nevím, jakým stylem hrají a koho tam letos mají. Musíme ale za každou cenu vyhrát,“ burcuje své spoluhráče z kabiny. Jedno je ale jisté, Matouš Stupka zamířil kvůli studijním povinnostem z Poruby právě do Warrioru Brno. Zda ale nastoupí, to je zatím ve hvězdách. „Bavili jsme se s ním, ale říkal, že proti nám hrát nechce,“ uzavírá Michal Dang.