Také Extraliga dorostu zná svůj los, Poruba v prvním kole vyzve Vítkovice

Lukáš Bajgar, 22.06.2020
Extraliga dorostu také v ligovém ročníku 2020/2021 počítá se třiceti celky, na konci sezóny jich hned šest okusí pachuť sestupu do Ligy dorostu. Jak tedy bude formát soutěže vypadat?

Vinou koronaviru nebyla řádně ukončena předchozí sezóna ELD, v níž mělo šest celků sestupovat o ligu níže, a tak se drama dá očekávat naplno v letošním vydání. Týmy jsou rozděleny do tří skupin: Západ, Střed a Východ. Po dvoukolové základní části v rámci jednotlivých skupin (18 kol) se první čtyři týmy jednotlivých skupin rozdělí do dvou šestičlenných skupin. K Západu se připojí dva týmy ze Středu (a to dle územního principu, nikoliv výsledkového) a k Východu zbylé dva, nadstavba přinese čtyřkolově celkově dvacet kol, ale pěkně od nuly!

Zatímco top dvanáctka si playoff zahraje na sto procent, zbylých osmnáct celků se ve svých šestičlenných skupinách čtyřkolově (20 kol) utkají o to, aby z Extraligy dorostu nespadly. Jinými slovy – poslední dva celky jednotlivých skupin padají přímo, čtvrté celky si to dvoukolově rozdají spolu o jednu účast v baráži proti vítězi Ligy dorostu (ta bude dvoukolově).

Dvanáct týmu lepší skupiny doplní vítězové jednotlivých spodních skupin a jeden nejlepší druhý celek Osmifinále a čtvrtfinále se odehraje na dvě vítězství, semifinále a finále na jediný zápas.

Los úvodních devíti kol HC RT TORAX Poruba

Čtvrtek 17. 09. 2020 HC RT TORAX Poruba – Vítkovice