Suverénní šesťáci slaví v soutěži prvenství, osmička vydřela cenný bod proti Třinci

Adam Bagar, 20.03.2015
Uplynulý týden nabídl v mládežnickém hokeji tradičně velmi bohaté menu. Výborného výsledku dosáhli hokejisté osmé třídy, kteří v závěru vydřeli bod se silným Třincem, jenž nakonec odjížděl z Poruby bez vítězství. Poradit si s ním dokázali také suverénní šesťáci, kteří letos stále nenašli přemožitele a pojistili si prvenství v soutěži. Zato sedmička měla velice kolísavé výsledky, když nejprve přehrála deseti brankami Frýdek-Místek a pak odjela se čtrnáctkou z Prostějova, na jehož ledě těsně padli také páťáci. Další jasnou výhru naopak zaznamenali hokejisté čtvrté třídy a v akci byli i nejmenší porubské hokejové naděje.

JUNIOŘI

Porubští junioři se v uplynulých dnech rvali o postup do extraligové baráže. Bitvu s Litoměřicemi ale do vítězného konce dotáhnout nedokázali. Po dvou mimořádně vyrovnaných střetnutích, které rozsekly až nájezdy, RT TORAX nezvládl rozhodující utkání, v němž padl 2:5, a sezona mu končí.

HC RT TORAX Poruba – HC Stadion Litoměřice 3:2 sn. (1:0, 0:1, 1:1)
Branky Poruby:
10. Mládek (Brnčal), 59. Brnčal (Gola), rozhodující nájezd Schwarz.

HC Stadion Litoměřice – HC RT TORAX Poruba 3:2 sn (1:0, 1:0, 0:2)
Branky Poruby:
41. Rataj (Schwarz, Kropka), 52. Fibrich (Schwarz).

HC RT TORAX Poruba – HC Stadion Litoměřice 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky Poruby:
4. Schwarz (Fibrich, Rataj), 9. Smrčka (Havránek).

8. TŘÍDA

Hokejisté osmé třídy v posledním domácím vystoupení této sezony prohrávali s Třincem po dvou třetinách už 2:4, ale v závěru zabojovali a urvali cennou remízu 6:6. Hattrick a navrch dvě nahrávky zaznamenal Mateusz Wawrzkiewicz. V tabulce osmákům patří pátá příčka, o níž už nepřijdou.

HC RT TORAX Poruba – HC Oceláři Třinec 6:6
Branky Poruby:
M. Wawrzkiewicz 3, Häring, Husák, Anlauf.

7. TŘÍDA

Dva zcela odlišné zápasy sehráli hokejisté sedmé třídy, když nejprve deseti brankami, i díky hattrickům Jonáše Barčáka a Alexe Kotáska, rozmetali Frýdek-Místek a pak inkasovali čtrnáct gólů na půdě prostějovských Jestřábů. Sedmička aktuálně okupuje až patnáctou pozici tabulky.

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 3:10 (0:3, 2:3, 1:4)
Kotásek 3, Barčák 3, ?.

LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 14:1
Branka Poruby:
Barčák.

6. TŘÍDA

Hokejisté šesté třídy hájili svou neporazitelnost doma proti Třinci, který ve vyrovnaném zápase přetlačili 4:2. Tím si upevnili první příčku tabulky a před posledním kolem už mají definitivu vítězství v soutěži. A co více, v sezoně stále nepoznali přemožitele. Tak to klobouk dolů.

HC RT TORAX Poruba – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky Poruby:
18. Kasper Macias, 25. Halata, 45. Bukovjan (Chovanec, Krzystof Macias), 51. Krčmarský (Hlaváč).

5. TŘÍDA

Dvě vyrovnaná utkání mají za sebou hokejisté páté třídy. Ti nejprve uhráli remízu na ledě Frýdku-Místku a později jim scházel jeden gól na Prostějov. Střelecky si nejlépe počínal tříbrankový Jakub Macho a dvakrát přesně mířili Wawrzkiewicz s Haladějem. Pětka je nadále čtvrtá.

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 6:6 (2:1, 2:3, 2:2)

LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 5:4

Branky Poruby: Macho 3, D. Wawrzkiewicz 2, Haladěj 2, Skála, Stehlík, Stuchlík.

4. TŘÍDA

V Novém Jičíně se tentokrát představili hokejisté čtvrté třídy, kteří zaznamenali další hladké vítězství 7:1. Hattrickem se v utkání blýskl Michal Pospíšil, jenž bude společně se svými spoluhráči čekat na zaváhání hráčů Vítkovic, kteří stále drží první místo. Poruba je druhá.

HK Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 1:7
Branky Poruby:
Pospíšil 3, Gajda 2, Fojtík, Harabiš.

PŘÍPRAVKA

Nejmenší naděje porubského hokeje mají za sebou náročný týden. Nejprve sehrály vyrovnané utkání ve Studénce, pak cestovaly do Brna, kde obsadily po dvou výhrách konečné páté místo a nakonec měly na programu svazový turnaj, v němž zaznamenaly jedno vítězství i nerozhodný výsledek.

RYCHLÝ SOUHRN TÝDNE

Poruba vs. soupeři: 3 – 1 – 2 – 1 – 3 (skóre 45:47)
Tým týdne: 8. třída (remíza 6:6 s Třincem)
Hráč týdne: Jonáš Barčák (7. třída, 4 góly)