Strach o výsledek? Nebyl čas na to myslet, hlásí Kafka o závěrečném náporu Drtičů

René Chyla, 10.11.2016
Bodová jízda porubského útočníka Dominika Kafky píše další díl. Tentokrát se dvacetiletý dravý mladík podílel na vítězství 3:2 vyrovnávacím gólem, který nastartoval porubský obrat. „Speciální recept na body ani nemám. Snažím se jen chodit do brány, nahrávat a bruslit,“ říká skromně vítkovický odchovanec, který vyšel bodově naprázdno pouze ve dvou letošních zápasech.
STATISTIKY & FAKTA: DOMINIK KAFKA #9
Věk: 20 let, narozen 2. února 1996 Výška: 170 cm Váha: 70 kg Post: útočník, hokejku má napravo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA Další kluby: HC Slezan Opava (2014-2015) Úspěchy: 1. místo ELSD (2012), 3. místo ELJ (2015 a 2016), účast v reprezentačních výběrech do 16 a 17 let

Porubští hokejisté se ve středu vydali na nejdelší možný venkovní trip. Druholigový los jim v rámci 17. kola přisoudil Drtiče z Hodonína, kteří v úvodní pětině soutěže po mdlém výkonu padli na porubském ledě 2:4 a o motivaci tak měli postaráno. „Měli jsme za sebou dlouho cestu. Věděli jsme také, že před námi stojí těžký bruslivý soupeř, který dohrává a nedá nám nic zadarmo. Nechtěli jsme nic podcenit, nicméně začalo to, jak to začalo,“ popisuje úvodní dvacetiminutovku, po níž Porubští ztráceli na svého soka jednu branku.

„Pak jsme se ale zvedli a začali hrát jednoduše. V poslední třetině jsme tam navíc měli nějaké nesrovnalosti a spory s rozhodčími, ovšem v závěru jsme díkybohu dali gól, udrželi to a bereme tři body. To je to hlavní,“ má jasno šampion extraligy staršího dorostu z roku 2012. Ačkoliv Sršňovi svěřenci prohrávali ještě ve třicáté minutě stále 0:1, bez šancí rozhodně nebyli. Proti byl ale hodonínský Ondřej Haloda, jenž v odvetném duelu proti Porubě hájil domácí klec.

TVRDÉ SEIDLEROVO KO PŘINÁŠÍ PORUBĚ TŘI BODY Z LEDU DRTIČŮ »

„Měli jsme hlavně v první třetině mnoho šancí. Myslím, že jsem nahrával Ballnymu a potom také Zachymu, kdy jeli sami na brankáře,“ líčí pár momentů z úvodní dvacetiminutovky Dominik Kafka, který připravil pro své spoluhráče několik slibných příležitostí. „Kdybychom dali aspoň jeden gól, tak to utkání mohlo vypadat naprosto jinak a mohli jsme ho odehrát více v pohodě,“ lituje zpětně. „Na tréninku prostě musíme ještě více cvičit střelbu, pak už to snad bude lepší a bude nám to tam padat,“ hlásí odhodlaně.

Jeho spoluhráči srovnat otěže zápasu nedokázali, a tak musel dravý mladík, který si letos zahrál i hokejovou Ligu mistrů za extraligové Vítkovice, vzít vše na svou hruď. „Někdo to nahazoval za branku, kde jsem dojel puk, hráče si obehrál a poslal jej Zachymu do rohu. Pak jsem si před brankovištěm řekl o kotouč klepnutím, Zachy mi to nahodil a já zkusil vystřelit. Gólman to vyrazil a já to přes hráče už jen dorazil do branky,“ přibližuje akci, jež vedla k tolik očekávanému vyrovnání na průběžných 1:1.

Tahoun Dominik Kafka přispěl k výhře 3:2 jedním gólem.

Vyrovnávací gól ale nakopl spíše Drtiče, kteří se hnali za znovuvzkříšením hubeného vedení. Do tutovek se dostávala zejména elitní formace domácích Jurča-Peš-Kadlec, jež si ale vždy vylámala zuby na skvělém Kubáňovi. „Nemyslím si, že bychom měli problémy jen s první lajnou. Když jsme si to přidržovali a zbytečně nahrávali, tak jsme měli problémy se všemi. Hodonín má všechny pětky bruslivé, takže problémy byly určitě s každým. Co se ale týká elitní formace, tak tu tvoří starší borci, kteří mají klid na hokejkách a dokážou se jednoduše dostat do šancí,“ hledá Dominik Kafka původ sehranosti hodonínské trojice, která dohromady nastřádala již 64 bodů, což je téměř jako celý zbytek hodonínského mančaftu dohromady.

Hodonín však i přes všechnu smůlu vyrovnal. Stalo se tak v přesilovce a hrdinou se stal exvsetínský tahoun Daniel Vaněk. Radost mu však pokazil moment, kdy časomíra nakrojila poslední tříminutovku základní hrací doby. V čase 57:02 se k puku dostal Petr Seidler, který dělovkou rozhodl o vítězství Poruby 3:2. Drtiči se nadechli k závěrečnému tlaku, který měla umocnit i power-play. Strach o výsledek však v hlavách Ostravané neměli. „Dvě minuty do konce nemáte ani čas nad něčím takovým přemýšlet. Šlo jen o to, abychom to ubránili, vyhodili puk, což se nám se štěstím povedlo. Na to se ale historie neptá, máme tři body,“ uzavírá porubský snajpr.