Starší dorost na prestižním turnaji potrápil Maďary i Poláky, ve Varšavě ale skončil poslední

René Chyla, 29.08.2017
Porubský starší dorost, který hodlá v nadcházejícím ročníku atakovat příčky nejvyšší a pokusit se o postup do extraligy, si na kvalitu přípravných zápasů rozhodně stěžovat nemůže. Vše začalo již domácím trojzápasem s polskou reprezentační osmnáctkou a vše také dalším zápasem proti témuž soupeři vyvrcholilo, tentokrát však ve Varšavě. Do hlavního města našich severních sousedů měl původně odcestovat tým pod názvem „Výběr Moravy“, všichni ostatní hráči z okolních klubů ale svou účast odřekli, a tak na prestižní turnaj mohl odcestovat kompletní kádr porubského staršího dorostu posílený o tři hráče z B-mužstva, kde se měl utkat s nejlepšími hráči Slovenska, Maďarska i Polska do 18 let.

Kádr Team Morava (HC RT TORAX Poruba) na turnaji

Brankáři: Matěj Remiáš, Oskar Kraina
Obránci: Matěj Štěpán, Daniel Šolc, Daniel Timura, Michael Hranoš, Maciej Fabianczyk, Tomáš Husák, Filip Kroček, Daniel Becher, Ondřej Nagy
Útočníci: Jiří Brodek, Michael Vavřík, Viliam Béreš, Jan Richtár, Daniel Stodůlka, Richard Bořuta, Alex Benka-Rybár, Radek Nevřela, Jan Anlauf, Daniel Häring, Martin Voznička, Tomáš Vojtášek

Porubští borci odjeli ze svinovského nádraží ve čtvrtek dopoledne, odkud ještě poslali poslední pozdrav a už hned další den je čekala v odpoledních hodinách slovenská reprezentace do 18 let, která byla rovněž největším favoritem na celkové vítězství. Jednodenní aklimatizace v polské Varšavě ale byla málo, Slováci potvrzovali roli favorita už od úvodních minut, skóre na porubské straně upravoval na konci první i druhé třetině pouze Jiří Brodek. Ostravané navíc hrubě nezvládli druhou třetinu, kde inkasovali hned osmkrát, a tak byl po dvou třetinách stav 11:2 pro naše východní sousedy. Ti se v poslední třetině už moc nenamáhali a konečné skóre se tak zastavilo na stavu 13:3.

SLOVENSKO U18 vs. HC RT TORAX PORUBA 13:3

Bližší informace k tomuto zápasu jsou k dispozici ZDE

Fotogalerii k tomuto utkání naleznete ZDE

Další zápas přišel na řadu ve stejnou hodinu o den později, tentokrát svěřenci Marka Pavlačky a Karla Suchánka vyjeli na varšavském ledě proti reprezentační osmnáctce Maďarska, která v prvním utkání padla s domácím Polskem jen těsně 1:2. Hokejisté HC RT TORAX ve druhém zápase ale se soupeřem drželi krok o mnoho déle a maďarskému výběru tak pořádně zatápěli až do 27. minuty, kdy vedli zásluhou přesilovkové trefy Matěje Štěpána překvapivě 1:0, pak ale ve stejné herní situaci soupeř srovnal, čímž také odstartoval pořádný brankostroj. Porubští sice na začátku poslední části snížili na rozdíl dvou branek, to ale nic nezměnilo na tom, že Ostravané prohráli s nejlepšími hráči Maďarska do 18 let vysoko 3:8.

MAĎARSKO U18 vs. HC RT TORAX PORUBA 8:3

Na závěr mezinárodního turnaje čekala porubské borce repríza srpnových utkání v Ostravě, starší dorost se tak postavil domácímu Polsku. A scénář to bylo podobný jako v předchozím utkání, kdy Porubští vedli od 13. minuty, tentokrát díky Viliamu Bérešovi, ani tentokrát ale vedení neudrželi. Utkání se lámalo až v jeho druhé polovině, kdy Ostravané inkasovali dvakrát během osmnácti vteřin a poté už to byla víceméně jednoznačná záležitost, kdy polský mančaft navyšoval své vedení až na 7:1. Pak přišla zase chvíle borců trenérského dua Karel Suchánek – Marek Pavlačka, kteří po brankách Daniela Šolce, Daniela Stodůlky a Jiřího Brodka snížili, nicméně na vyrovnání bylo již pozdě, Poláci navíc dali v závěru další dva góly a bylo rozhodnuto.

POLSKO U18 vs. HC RT TORAX PORUBA 9:5