Skoro jsme se nezastavili. Pauza pro nás byla impuls, přiznává dvoubrankový Marek Špaček

Soňa Molatová, 19.12.2019
Vítězství nad Litoměřicemi Poruba vyhlížela už od postupu do Chance ligy. Dosud všechna utkání vždy ovládl rival z Čech, který ale ve čtvrtek opouštěl Ostravu s nepořízenou. Jedním z hlavních aktérů čtvrtečního duelu byl útočník Marek Špaček, který dvěma góly přispěl k vysoké výhře 9:1. „Zahráli jsme to, co jsme si řekli,“ usmíval se spokojeně po utkání. Zároveň přiblížil například to, jak vypadají oslavy Vánoc v kabině, prozradil jestli neměl obavy ze zpeněžení případného hattricku a také věnoval poděkování.

Dlouhou herní pauzu jste ukončili zápasem v Přerově. Jak se Vám po takové odmlce hrálo?
„Zhodnotil bych to pozitivně. Měli jsme před zápasem s Přerovem delší pauzu, takže jsme si odpočinuli. Předtím jsme měli dost náročné období, hráli jsme zároveň s ligou i pohár. Byla to pořádná porce zápasů, skoro jsme se nezastavili. Myslím, že pauza pro nás byla takový impuls. Potrénovali jsme dobře a myslím, že tato dvě utkání jsou toho výsledkem.”

Poruba ve čtvrtek poprvé od postupu do Chance ligy porazila Litoměřice. Čím podle Vás měla tentokrát navrch, že zvládla zvítězit vysoko 9:1?
„Já si myslím, že jsme zahráli skvělý zápas. Zahráli jsme to, co jsme si řekli. Před každým zápasem nám trenér jasně stanoví to, co máme hrát a dnes jsme to naprosto splnili, s výjimkou nějakých drobnějších chyb. Ale tohle je hokej a stává se to. Po kladném výsledku přišlo takové jemné uspokojení, ale podle mě jsme duel zvládli dobře. Chtěl bych poděkovat celému týmu za skvělou dřinu a doufám, že stejným způsobem navážeme na další zápasy.“

Ve čtvrtečním utkání jste se vyznamenal dvěma góly. Mohl byste je popsat?
„Při prvním gólu šly Litoměřice střídat, uvolnil se mi prostor a já zůstal stát na modré čáře. Dostal jsem puk a jednoduše jsem zkusil vystřelit. Viděl jsem v bráně volné místo, snažil jsem se ho trefit a vyšlo to. Druhá branka byla skoro stejná. Padla ve druhé třetině, dával jsem to v obou případech na delší tyč a padlo to tam!“

Co Vám chybělo k hattricku?
„To nevím. Nad tím jsem ani nepřemýšlel...“

Neměl jste strach, že byste za něj musel dávat nějakou odměnu do kasičky?
„Neměl (smích). Tyto pokuty k hokeji patří. Jsem hlavně rád za to, že jsme odehráli slušné utkání a vyhráli jsme s takhle krásným výsledkem.“

Do čtvrtečního zápasu s vámi nastoupila nová posila v podobě obránce Daniela Krejčího. Jak se Vám s ním hrálo?
„Skvěle! Jde vidět, že je šikovný a věřím, že nám může jedině pomoct.“

V pátek Porubu čeká nejspíš ne zrovna jednoduché utkání s Chomutovem. Pošetřili jste si na něj nějaké síly?
„Ne, my se snažíme hrát každý zápas na sto procent a všichni jsme věděli, že budeme mít dvě utkání za dva dny. Musíme se na to zkrátka připravit.“

Duel s Chomutovem bude posledním zápasem před Vánoci. Potom Vás čeká hned 26. prosince domácí zápas se Slavií. Budete na sebe kvůli tomu o svátcích přísnější se životosprávou?
„To nevím! (smích) Určitě si každý dá řízek se salátem, k svátkům to prostě patří. Byla by škoda, kdyby se v téhle klasice někdo omezoval. Na druhou stranu, všichni víme, že 26. prosince hrajeme, takže předpokládám, že to nikdo nebude přehánět, protože se musíme připravit na zmíněné utkání.”

Budete mít čas si s týmem udělat nějaké vánoční posezení?
„Máme to v plánu. Budeme mít takzvaného ‚Secret Santu‘, kdy si vylosujeme na tajno jména a navzájem si dáme nějaký dáreček. Tento týden bychom si to měli zorganizovat. Je to vždy zábava, moc se na to těším.“