Sílou útoku je, že se hokejem bavíme, těší Robina Golu

Lukáš Bajgar, 28.09.2015
Liga juniorů v neděli odklepla své druhé kolo a juniory HC RT TORAX Poruba, především pak jejich lodivoda Miroslava Bahníka, může těšit nadmíru silná střelecká produktivita. Vsetínu nasázeli ostravští borci osm branek, proti Frýdku-Místku jim byla i desítka málo a zastavili se až na čísle čtrnáct, v této věkové kategorii nepříliš častý úkaz. Na skvělých výkonech týmu se podílí také ostřílený Robin Gola, jeden z nejstarších forvardů kabiny. "S bráchou jsme si sedli, má na ledě velký přehled," chválí svého mladšího sourozence a zároveň spoluhráče z úderné elitní formace.

"Proti Frýdku-Místku se nám dařilo vše, nač jsme sáhli," hodnotí nedělní utkání pravé křídlo Robin Gola. Zápas HC RT TORAX Poruba zcela ovládl a časomíra se zastavila na konečných 14:3. "Až na některé chyby v obraně se nám utkání opravdu povedlo," pokračuje v hodnocení, přičemž brzdí veškeré možné nadšení. Vždy je na čem pracovat...

Elitní formace, které se nedá říci jinak než "vražedná", zařídila ze čtrnácti možných gólů druhého utkání hned jedenáct tref do černého. Mládek – Gola P. – Gola R. si hokejově sedli a je jisté, že svou sílu teprve odkryjí, což je, především soupeře, hrozivá zpráva! "Trenér Bahník nás dal dohromady až v sobotu na tréninku před zápasem," přibližuje vytáhlý forvard s desítkou na zádech, "s bráchou Patrikem jsme si sedli, má na ledě velký přehled a hraje se mi s ním velmi dobře. S Jonášem Mládkem jsme hráli už minulou sezónu. Oba ten hokej baví a je to vidět na ledě, oba navíc vedou po dvou kolech kanadské bodování. Sílou útoku je, že se hokejem bavíme. A to je dobře."

Čtrnáct kanadských bodů ve dvou zápasech? Nemožné? Ale kdeže! Patrik Gola, mladší z bratrů Golových se pyšní impozantní bilancí tří branek a jedenácti asistencí. "Brácha se, a to se budu opakovat, hokejem baví. Hraje velmi dobře, už od mala patřil Patrik k těm lepším a hrával za starší ročníky," pěje jednu chválu za druhou. "Má šikovné ruce a pořád se snaží zlepšovat." Celkově se daří celému týmu, byť sehrál pouhé dva zápasy, je šest bodů určitě dobrým signálem. Jaké jsou vůbec ambice klubu? "Osobně od začátku myslím na první místo," ambiciozně praví Robin Gola. "Bohužel se tento rok nedá nikam postoupit, ale vyhrát ligu chceme. Dáváme si ty nejvyšší cíle, a to každou sezónu."

Ve středu 30. září nastoupí Porubští ke svému prvnímu střetnutí s polskou reprezentační dvacítkou v rámci prvního ročníku SILESIA – BISSET – CUP. Ta má za sebou již utkání s Karvinou, které se rozhodlo až v nájezdech výhrou severních sousedů 3:2. "Na utkání se připravujeme formálně jako na každý jiný zápas. Jen hrajeme s Poláky, kteří bojují o místo v reprezentaci," předesílá mladý útočník. "Proto musíme očekávat hodně tvrdé utkání. Nesmíme vypustit jediný souboj."

Jak už Robin Gola předeslal, uzavření extraligy juniorů nepřináší pro hráče druhé nejvyšší soutěže přílišnou motivaci, na druhou stranu může být trenér Bahník rád, že v týmu má partu ambiciózních plejerů s touhou vyhrát vše, co se dá. "Není to dobré, motivace trochu chybí," vysvětluje prozatím pětibodový Gola. "Jenže první místo láká vždy. Chceš být ten nejlepší. A koho hokej baví, hraje jej za každou cenu. I když nemůžeme postoupit." A jak vidí své šance nahlédnout do kabiny A-týmu, případně si zahrát mužskou ligu za Porubu? "Rád bych se podíval do áčka, ale to se uvidí až v průběhu sezóny, jestli se panu trenéru Sršňovi budu do týmu hodit..."