Sikora po premiérové trefě za Porubu: Velká úleva! Kluci už se mi smáli

Adam Bagar, 22.09.2019
Poruba pokračuje v úspěšném tažení Chance ligou. Naposledy protáhla svou neporazitelnost v souboji s poslední Kadaní, kterou přetlačila 4:2. I díky letní posile Marku Sikorovi, který se radoval z premiérové soutěžní trefy v porubském A-týmu.

Zkušený útočník udeřil v čase 48:03 ranou z kruhu, když stál na konci pohledné přesilovkové kombinace. „Velká úleva, protože už v předchozích utkáních jsem měl dost šancí, ale gól stále nikde. Nakonec jsem to až takhle propálil a jsem za to moc rád," líčí.

Proti Havířovu, Sokolovu, Prostějovu i Třebíči vyšel střelecky naprázdno, dočkal se až v utkání číslo pět. „Kluci se mi někdy už smáli, když jsem to netrefil, ale to k tomu patří. Je to sport a sranda. Doufám, že nyní už to bude jen lepší a lepší," přeje si Sikora.

Kadaň? To nejsou žádní nazdárci

Svou trefou přispěl k výhře nad Kadaní, která před utkáním v Porubě ukončila 285 dní dlouhé čekání na bod. „S Chomutovem hráli vyrovnaný zápas, takže to nejsou žádní nazdárci. Čekali jsme zápas jako každý jiný, rozhodně jsme si nemysleli, že to bude lehké."

RT TORAX chtěl na soupeře vlétnout, což se povedlo, ale z tlaku v první třetině vytěžil jen gól. „To nás mrzí, protože šancí i přesilovek bylo dost. Chtěli jsme co nejdřív odskočit, věděli jsme, že čím déle s nimi budeme hrát vyrovnaně, tím to bude horší a horší."

Od druhé části navíc přišly zbytečné fauly, což je věc, kterou nejspíš budou Miloš Holaň s Markem Pavlačkou hráčům vyčítat. „My víme, že nesmíme faulovat, to nám nikdo nemusí říkat. Těch vyloučení bylo dost, ale to se tak někdy přihodí," hlásí Marek Sikora.

Dvakrát poslali rozhodčí Porubu dokonce na delší čas do tří, ale bránící trio soupeře do ničeho nepustilo. „Kluci ta oslabení sehráli výborně," pokyvuje. „Jenom škoda, že jich bylo tolik, protože pak ubírají síly a někteří se naopak nedostanou do hry," dodává.

Už od léta víme, že mančaft má sílu

RT TORAX i přes nedisciplinovanost roli velkého favorita jasně zvládl a po výhře 4:2 stále jako jediný v soutěži neztratil ani bod. „Nic lepšího jsme si nemohli přát. Už od léta však víme, že mančaft má sílu. Musíme pracovat dál," velí dvaatřicetiletý útočník.

Ten už dřív v Porubě působil, nyní se vrátil po loňském angažmá v Přerově. „Nedohodl jsem se tam na smlouvě, tak jsem se domluvil tady a zatím jsem se vším spokojený," uzavírá člen elitního útoku, v němž hraje s Vladimírem Svačinou a Jiřím Zdeňkem.