SEZÓNA 20/21: Obranné řady II. – Bombastické akvizice Žovinec a Teper potvrzeny!

Lukáš Bajgar, 08.05.2020
Ač se kádr HC RT TORAX Poruba 2011 stále buduje a o dalších posilách se ještě intenzivně pracuje, může už ostravský tým potvrdit v médiích probírané duo beků Jakub Teper a Dušan Žovinec, čímž se prozatím uzavírá jistá devítice obránců pro následující ročník.

Sedmadvacetiletý Dušan Žovinec má na poměry Chance ligy zkušenosti jako hrom, do kategorie dvacetiletých pravidelně sehrával mezinárodní utkání se lvíčkem na prsou. Už v devatenácti letech okusil českou extraligu za mateřskou Spartu Praha! Zkušenosti nabíral postupně v I. lize v českých klubech – zahrál si za Beroun, Písek, Litoměřice či za České Budějovice, s nimi vyhrál ligu a nasbíral starty v následné kvalifikaci o extraligu.

Mladého beka před třemi léty zlákali Jestřábi z Prostějova, aby se přes Frýdek-Místek dostal do Chomutova, prozatím poslední prvoligové štace. Dres Pirátu mu náramně sednul, vždy bilance 22 (5 + 17) kanadských bodů a k tomu +9 bodů patří opravdu na samotný vrchol. „Od příchodu Dušana Žovince si slibujeme výrazné posílení obrany,“ vysvětluje generální manažer Pavel Hinner, „jedná se o univerzálního hráče, o jehož bohaté zkušenosti se budeme moci v náročném programu opřít.“

Dušan Žovinec v objetí Petra Kanka

To nedávný oslavenec, osmadvacetiletý Jakub Teper, zná Slezsko jako své boty. Své juniorské roky strávil v Třinci, Havířově, ale i ve Frýdku-Místku, tam si také připsal první starty za muže, tehdy ve druhé lize. Ve dvaceti jedna letech se upsal prvoligové slovenské Detvě, aby své ofenzivní choutky prokazoval opět v Česku. „Jakub Teper je hráč, kterého dlouhodobě máme na očích a vždy nám byl nepříjemným protivníkem,“ pokračuje Pavel Hinner, „jsem velmi rád, že se rozhodl spojit svou kariéru právě s naším klubem.“

Fanoušci HC RT TORAX si jej mohou pamatovat z řady utkání z derby s Frýdkem-Místkem, vyrovnaných bojů s Kopřivnicí či pikantních mačů se Vsetínem. A právě na Lapači strávil poslední necelé čtyři ročníky, kde se zapsal místním fanouškům zlatým písmem. Rok co rok navyšoval své maximum, před třemi lety získal 16 (4 + 12) kanadských bodů v základní části (a jeden v playoff), předloni již 21 (5 + 16) KB v dlouhodobé soutěži a k tomu 8 (2 + 6) v playoff a v posledním ročníku 22 (5 + 17) bodů, bohužel bodový příděl v playoff již rozšířit nemohl.

Jakub Teper v obranné práci proti Tomáši Jáchymovi

Statistiky Dušana Žovince dle EliteProspects.com