S Frýdkem nemáme moc dobré zkušenosti, varuje Aleš Kilnar před sobotním derby

Lukáš Bajgar, 12.10.2014
Co zápas, to bod. Tak by se dala definovat úspěšnost prestižní statistiky na šikovném křídle HC RT TORAX Poruba 2011 Aleši Kilnarovi, jenž se tímto heslem řídí již třetím rokem. Po úvodních kolech II. ligy by nikdo porubskou mašinu nepasoval do role favorita, poslední ligová kola ale ukázala vzrůstající formu každého jednotlivého soukolí. A forma roste i u Kilnara, vždyť proti těžkým soupeřům, jakými jsou Přerov a Hodonín, mířil hned čtyřikrát do černého a k tomu jednu finální přihrávku nachystal. "S Chaloupkou a Zacharem jsme si sedli," prozrazuje recept na úspěch.

Sobotní sedmé kolo třetí nejvyšší soutěže přineslo řadu zajímavých utkání. Dosud neporažená Opava musela pokleknout před Vsetínem, druhá Břeclav schytala osmičku od Techniky Brno a ambiciózní Hodonín dokonce devítku od Poruby. A zatímco Břeclav potupně nezaznamenala jedinou trefu do kasy soupeře, byli Jihomoravané úspěšní třikrát.

"Do vedení 4:1 jsme se dostali poměrně rychle," hodnotí střelecké představení HC RT TORAX Poruba 2011 Aleš Kilnar. "Jenže jsme potom docela polevili, ve druhé třetině jsme dostali dva góly a náhle bylo na skóre 4:3. V šatně jsme si něco vyslechli od trenéra a od starších hráčů, což nás nakoplo a třetí třetinu jsme vyhráli už poměrně velkým rozdílem."

Zápas musel diváky bavit. Na jednu stranu mohli Porubští už v první tercii rozhodnout celé utkání, ale stopku nudě vystavili právě hosté svou bojovností, která však vzala za své v poslední dvacetiminutovce. "Ve třetí třetině jsme hráli spoustu přesilovek, to nám taky určitě hodně pomohlo," hledá důvody jednoznačné výhry domácích neúnavný Kilnar. Ale vše mohlo být jinak... Kdyby bývala byla uznána Piskořova branka z konce prostřední třetiny a kdyby následně vyrovnával Jurásek. "Těžko se to hodnotí, ale určitě by se zápas vyvíjel jinak. Nevyhráli bychom tak vysoko, ale kdo ví, jak by to vše dopadlo," nepouští se do přílišných spekulací Aleš Kilnar.

Po dvou úvodních kolech měl RT TORAX na kontě nevábně vypadající nulu, v dalších pěti zápase ztratil už jen jediný bod. "Ze začátku nebyla v kabině moc velká pohoda, do týmu se zapracovávali noví hráči," hledá příčiny počátečních neúspěchů hráč s šestnáctkou na zádech. "Seznamovali jsme se. Ale vše je už v pohodě, všichni jsme si sedli. A i díky tomu lépe hraju, už se všechno zvedá," odpovídá na otázku prudkého nárůstu bodů v osobní statistice. Za sedm utkání už má Kilnar na kontě sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. Navazuje tak na čísla posledních dvou sezon v základní části (24z/24b (12+12) a 7z/6b (3+3)).

Přestože tým šlape jak pověstné švýcarské hodinky, nejsou zatím plně stabilizované jednotlivé pětky a často se jimi míchá, případně hráči tzv. sedí. Čím si tento jev vysvětluje nadějná hvězda Poruby? "Pořád se hledáme, první lajna je spolu pohromadě už strašně dlouho a u ostatních trenér zkouší, jak to komu bude sedět. S Honzou Chaloupkou a Davidem Zacharem jsme si sedli a už hrajeme snad třetí, čtvrtý zápas pohromadě. Ještě se kompletuje jedna pětka, bohužel se na konci utkání s Hodonínem zranilo pár hráčů, uvidíme, zda se sestava zase promíchá."

Porubské hráče čeká týdenní pauza zaviněná odhlášením Orlové ze soutěže a následuje zápas s Frýdkem-Místkem, který by měl být, minimálně papírově, procházkou růžovou zahradou... "To určitě ne, s Frýdkem nemáme moc dobré zkušenosti, vždy jsou zápasy s nimi hodně vyrovnané. Je to takový soupeř, který nám moc extra nesedí. Budeme muset bojovat a doufám, že vyhrajeme," varuje před podceněním situace. A navíc se mílovými kroky blíží boj o špici s Opavou, která má doposud formu jako řemen.

"Tak určitě bude zápas vyhecovaný," přemítá Aleš Kilnar. Loni se ostravskému celku proti Slezanu náramně dařilo, letošní měření sil zřejmě nebude tak jednoznačné. "Na druhou stranu je to zápas jako každý jiný. Opavě se daří, je první. Budeme mít velkou motivaci ji porazit a určitě uděláme všechno proto, abychom je porazili!" uzavírá sympatický křídelní hráč.