Rozhodující souboj o finále je tady! Dokoná Poruba v sérii se Vsetínem parádní obrat?

René Chyla, 18.03.2015
Porubští hokejisté zabrali takřka na poslední chvíli a i když prohrávali v sérii již 0:2 na zápasy, dokázali Valachy přetlačit v prodloužení a poté nečekaně triumfovali jasnou výhrou i na vsetínském Lapači. Stav série je tedy vyrovnaný a porubští borci si vynutili pátý rozhodující zápas, jenž se odehraje ve čtvrtek 19. března od 18 hodin na Zimním stadionu v Ostravě-Porubě. RT TORAX má k dispozici výhodu domácího prostředí, ve kterém si nehodlá připustit další zaváhání. Přijďte podpořit znovu ostravské hokejisty a dohnat je tak k famóznímu obratu v semifinále! Připraven bude také i tradiční textový online přenos.

Mužstvo VHK Vsetín mělo k postupu neskutečně blízko a od vysněného finále jej dělilo pouhých dvanáct minut. Poruba se ale nechtěla s koncem sezóny smířit a po bojovných výkonech odvrátila oba vsetínské mečboly. Na čele kanadského bodování jsou momentálně tři vsetínští hráči – Martin Ambruz, Jan Kolařík a Davida Hrazdira (všichni 4+4). V posledním utkání si nepřipsal žádný hráč ani bod, jelikož Vsetín padl doma na Lapači 0:4.

Mužstvo HC RT TORAX Poruba 2011 je nyní v určité psychické výhodě. Poruba konečně našla na Valašský hokejový klub recept a vnutila Vsetínu svou hru, což se zelenožlutým příliš nezamlouvá. Adam Vrba vychytal v posledním zápase první čisté konto v sezóně, Aleš Kilnar zase dvěma góly v rozmezí jedné minuty pojistil druhé vítězství v této sérii. Dvougólovým hrdinou byl v úterý taktéž Marek Sedlář, jenž vstřelil úvodní dvě branky ve čtvrtém semifinále. Nejproduktivnějšími hráči jsou David Zachar (4+3), Luděk Krayzel (1+6) a Aleš Kilnar s Petrem Seidlerem (oba 5+1).

Rozhodující zápas, jenž rozhodne o přerovském soupeři pro finále, odřídí jako hlavní sudí Petr Přikryl z Prostějova a René Trombík z Třince, na čarách uvidíme Radima Adamce a Mariána Porubu (oba z Nového Jičína).