Ročník 2020/2021 HC RT TORAX Poruba 2011 zahájen! Kádr prochází obměnou

Lukáš Bajgar, 30.04.2020
HC RT TORAX Poruba 2011 – stejně jako ostatní kluby – zakončil minulou sezónu předčasně a to v předkole playoff, kdy po dvou zápasech série s Duklou Jihlava zůstalo skóre mačů nerozhodně 1:1. „A-mužstvo začíná přípravu v pondělí 4. května,“ prozrazuje generální manažer Pavel Hinner.

Zatímco se slunce teprve dere na oblohu, aby po následující měsíce přinášelo radost v letním období, hokejový management HC RT TORAX zdaleka neusíná na vavřínech a pilně připravuje soupisku a plán příprav pro nadcházející ročník Chance ligy.

„V současné době bych chtěl informovat především o odchodech hráčů z týmu, všem jim velice poděkovat za odvedenou práci pro klub, za jejich nasazení a za vše, co pro nás nejen na ledě, ale i po lidské stránce odvedli a prokázali,“ děkuje generální manažer Pavel Hinner hned osmici borců, které v porubských barvách v následujícím roce neuvidíme.

V prvé řadě je nutno zmínit kapitána Jiřího Zdeňka, jenž v Porubě prožil mužský debut po boku tehdy talentovaného spoluhráče vítkovické juniorky, Jana Kaspera, aby své následující roky spojil převážně s Opavou a s Havířovem, s občasnou výpomocí právě v Porubě. Poslední tři ročníky již s vervou bojoval za HC RT TORAX, pomohl mu k postupu do první ligy a tam v roli kapitána nasbíral skvělých 42 kanadských bodů.

Dalším hráčem, s nímž nebyla prodloužena smlouva, je brankář Hynek Kůdela, který poslední tři sezóny strážil svatyni Poruby a rovněž se podílel na postupu do Chance ligy.

Již před několika dny avizoval extraligový Zlín návrat Jana Dluhoše, dalším hráčem na zkoušku v extraligových barvách bude porubský odchovanec Tomáš Gřeš, o němž příslušný klub bude včas informovat.

HC RT TORAX Poruba 2011 dále nebude již využívat služeb Daniela Krejčího, Ivana Ďurače, Richarda Nejezchleba a Samuela Ollendera, jenž v klubu strávil také poslední tři sezóny s celkovým ziskem přes 50 kanadských bodů.

„A-mužstvo začíná přípravu v pondělí 4. května,“ rozkrývá plány na jaro Pavel Hinner, „a to v souladu s vydanými opatřeními. Fanoušci se dále mohou těšit na tradiční O pohár RT TORAX, letos však bude v nové a daleko zajímavější podobě v průběhu měsíce srpna.“

Pokud se nemůžete dočkat také nových jmen či termínů přípravných utkání, budete včas prostřednictvím oficiálního webu / facebooku / instagramu klubu informováni.