Reprezentant Gřeš se vrátil na porubský led. Vždycky je příjemné si tady zahrát, přiznává

Adam Bagar, 24.08.2015
Porubský odchovanec Tomáš Gřeš je v posledních týdnech na roztrhání, dresy i soutěže mění takřka ze dne na den a při svém náročném programu se nedávno představil také na ledě svého mateřského klubu, kde s vítkovickým výběrem mladíků vybojoval prvenství na turnaji O pohár RT TORAX. A byl to pro něj velmi sladký návrat do míst, kde dělal své první hokejové krůčky a na která se rád vrací. "Je příjemné si po takové době zahrát doma, porubský hokej nadále sleduju a rád se chodím koukat úplně na všechny kategorie, nejčastěji na starší dorost, juniory a muže," prozrazuje teprve devatenáctiletý talent.

Tomáš Gřeš na porubském turnaji sehrál jen dvě ze čtyř utkání jeho úspěšného týmu, přesto stačil nasát trošku nostalgie. "Bylo to jako vždycky parádní, atmosféra byla rovněž výborná a užíval jsem si to," přiznává mladík, který dobře ví, kde se naučil honit za kouskem černé pryže. Hokejově jsem se tady posunul. A hodně mně pomohl hlavně pan trenér Rambousek," líčí Gřeš, který si z domácího stánku odvezl pomyslný nejcennější kov, když jeho Vítkovice ve finále přemohly slovenskou reprezentační dvacítku poměrem 6:4.

Na porubský zimák se rád vracím, bylo by fajn tady jednou zakončit kariéru, říká Tomáš Gřeš

"Slováci hráli dost dobře, s výsledkem jsem nakonec spokojen," říká střelec uklidňujícího šestého gólu. "Dobře jsem přečetl hru a důležité bylo, že jsem pak nezazmatkoval a poradil si s tím," přemýšlí útočník se skvělými hokejovými dovednostmi, které mohl ostatně před časem předvést i v Kanadě, kde s trenérem Jakubem Petrem absolvoval několik náročných střetnutí se stejně starými reprezentačními výběry z Kanady a Ruska. A byla to pro něj ohromně cenná zkušenost, ačkoli reprezentanti ve všech bojích padli.

Mrkněte se na parádní akci Tomáše Gřeše v souboji s kanadskou reprezentační dvacítkou...

"Úroveň zápasů byla neskutečná. Nic, co jsem doposud hrál, tomu vůbec neodpovídalo. Kanaďané měli systémové věci, které jsme nemohli ani rozebrat. Byla to pro mne vynikající zkušenost. Doufám, že si ještě v budoucnu za dvacítku zahraju," věří Tomáš Gřeš, který už pomalu nahlíží také do kádru vítkovického prvního mužstva, kde během přípravy sehrál už několik zápasů. "Musím dřít na sto procent a doufat, že v sezoně dostanu od trenéra šanci. Udělám pro to maximum," slibuje velký talent.

Porubský odchovanec Tomáš Gřeš ovládl statistiky RAKO extraligy staršího dorostu 2013/14

Kromě toho aktuálně nastupuje také v dresu prvoligového Prostějova. Barvy zkrátka poslední dobou mění s trochou nadsázky jako ponožky. "Je pravdou, že docela skáču, ale každý start se počítá," culí se devatenáctiletý hokejista, který prakticky nezná slovo únava a v každém utkání ho vidíte na ledové ploše doslova létat. "Ani nevím, kde beru síly. Asi je to dobrou letní přípravou," má jasno Tomáš Gřeš, jenž působil v Porubě ještě v sezoně 2013/2014. Tehdy se ve starším dorostu blýskl 76 body ve 44 střetnutích elitní RAKO extraligy.