RT TORAX prověří ledová tréninková hala společně s farmou třineckých Ocelářů

René Chyla, 24.08.2015
Po pěti dnech od slezského derby v Opavě má RT TORAX na programu dalšího rivala. Tím samozřejmě není nikdo jiný než HC Frýdek-Místek, který prošel přes léto nemalými změnami. Z tradičního soupeře, který hrával v posledních letech ve druhé lize o záchranu, se stal velmi ambiciózní klub, který se netají touhou po postupu do první ligy. Úvodní buly tohoto zápasu bude vhozeno v úterý 25. srpna 2015. Ačkoli se jedná o pracovní den, utkání začne již v 17 hodin na hale č. 2. Důvodem je konání akce „Jen počkej zajíci“ na hlavní ledové ploše. Přijďte podpořit RT TORAX do tzv. „mražáku“ a dohnat je k vítězství!

přípravné utkání
HC RT TORAX PORUBA 2011 vs. HC FRÝDEK-MÍSTEK
úterý, 25. srpna 2015, 17:00 hod.
Zimní stadion Ostrava-Poruba, hala II

Posledních 5 utkání v přípravě

HC RT TORAX Poruba 2011HC Frýdek-Místek
přípravaOpava – Poruba 4:4Frýdek-Místek – Jastrzebie 4:3 náj.
příprava Poruba – Polsko U20 8:1Frýdek-Místek – Oswiecim5:3
příprava Vítkovice U23 – Poruba 6:0Jastrzebie – HC Frýdek-Místek0:2
příprava Poruba – Slovensko U20 4:8 Prostějov – HC Frýdek-Místek 4:1
příprava Poruba – Polsko U20 4:1 Frýdek-Místek – Třinec4:10

HC Frýdek-Místek během letní přestávky podepsal spolupráci s extraligovým Třincem. Ten si tak buduje novou farmu a napodobuje ostatní prvoligové týmy, jako jsou Sparta, Liberec či Hradec Králové. Druholigový tým, který bojoval poslední roky o záchranu, tak pravděpodobně čeká rychlý vzestup tabulkou a můžeme jej podle kádru považovat za největšího aspiranta na postup do druhé nejvyšší české soutěže.

Mužstvo Juraje Juríka a Marka Malíka pomalu dostává konečnou podobu. V brance se můžeme těšit na trojici Lukáš Daneček, Andreas Kubáň či Juraj Šimboch. Obranu vyztuží Zdeněk Deutsch, Jan Dresler, Michal Krutil, Kryštof Kulhánek a Marek Mravec. Ofenzívu porubského rivala posílí Tomáš Káňa, David Klimša, Ondřej Kovarčík, Radek Meidl, Martin Piecha, David Samiec, Jakub Schwarz, Petr Slovák, Ondřej Sluštík nebo Jan Sonnek.