REDSTONE Extraliga juniorů udržena! Porubským tak sezóna končí

P. Rošič, G. Juříková, 28.02.2020
V pátek 28. února bylo odehráno poslední kolo REDSTONE Extraligy juniorů skupiny Východ, které rozhodovalo o týmu do baráže. Díky prohře jak Litomyšle a hlavně Warriors Brno, další zápasy porubských juniorů v sezóně 2019/2020 již neuvidíme. Žďár nad Sázavou vyzve nakonec HCM Warriros Brno.

Junioři Litomyšle na svém ledě přivítali lídra skupiny AZ Havířov a jelikož prohráli, tak se posun tabulkou nekonal. To je však nemuselo ani trochu mrzet, protože se přibližně za necelou hodinu dozvěděli fakt, že Warriors Brno padlo s dalším velkým favoritem, a to se Vsetínem. Pořadí na konci tabulky se proto vůbec nezměnilo. Porubští junioři vše sledovali zpovzdálí s vědomím, že již nic nemohou ovlivnit. V průběhu sezóny se možná dalo předejít této situaci, kdy budoucnost nemají ve svých rukou. "Myslím si, že určitě," říká trenér Tomáš Sršeň. "V sezóně byly některé zápasy, ve kterých se dal uhrát aspoň jeden bod. Co vím, tak jsme tady vyhrávali se Vsetínem po první třetině 4:0, jenže zápas jsme nakonec prohráli. I proti Šumperku jsme to měli rozehráno docela dobře a stejně jako se Vsetínem jsme o body přišli. Ale nejdůležitější byl pro nás před minulý víkend, kdy jsme pár minut před koncem za stavu 4:4 dostali gól. Hrálo se právě proti Brnu a proti němu byl ten jeden bod nesmírně důležitý," konstatuje nejproduktivnější hráč play off roku 1997.

Paní štěstěna se ale usmála a juniorům sezóna soutěžně skončila. V konečném pořadí obsadili svěřenci trenérů Sršně a Bahníka páté místo se ziskem 28 bodů. Ale tréninkové vytížení, jen proto, že už nejsou na programu zápasy, není rozhodně u konce. "Určitě budeme pokračovat v trénincích. Dáme párkrát trénink na ledě, párkrát na suchu, protože se rozhodně tahle sezóna musí dojet," zdůrazňuje pětinásobný mistr české extraligy Tomáš Sršeň.

Jaké výsledky pátečních zápasů ponechaly HC RT TORAX Porubu v druhé nejvyšší soutěži REDSTONE Extraliga juniorů?
HC Litomyšl – HC AZ Havířov 2010 1:4
Valašský hokejový klub – HCM Warriors Brno 6:3