První zápas je vždycky trošku nervóznější, hodnotí kapitán Jiří Zdeněk utkání s Havířovem

Pavlína Vítková, 11.09.2019
Porubě se start nové sezóny nadmíru vydařil. Díky bojovnému výkonu porazila na domácím ledě Havířov 4:2 a připsala si tak na své ligové konto první tři body. Gólem přispěl i kapitán týmu Jiří Zdeněk, který byl po finálním hvizdu vyvoláván fanoušky klubu coby kapitán – hrdina. „Byla dobrá atmosféra a zápas jsme dotáhli do vítězného konce," těší Jiřího Zdeňka.

První zápas a první výhra. Jak hodnotíte zápas s AZ Havířov?
„První zápas je vždycky trošku nervóznější. A myslím, že to bylo vidět o to víc, že přijel Havířov. Přišli lidi, měli tady i své fanoušky a byla dobrá atmosféra. I proto jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

HC RT TORAX vedl průběžně 2:0, pak ale Havířov vyrovnal a rýsovala se spíše remíza, co se naráz stalo?
„Myslím si, že jsme přestali hrát, přestali jsme bruslit. Z toho pak vznikly zbytečné fauly a těmi oslabeními jsme je bohužel dostali do hry.“

V zápase jste vstřelil důležitou první branku, nasbíral dva plusové body, jste s výkonem spokojený?
„Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. O to líp se nám totiž pojede v sobotu do Sokolova. Doufám, že se nám podaří přivézt nějaký bod. Potom hrajeme zase doma. A myslím, že bychom chtěli hlavně doma vítězit.“

Jak byste popsal svůj gól? Zakončení vypadalo jednoduše, ale asi to tak snadné nebylo... Všemu navíc předcházela přesná přihrávka Vladimíra Svačiny.
„Máme nějaký signál, jako rozjetí útoku. Ve Vsetíně nám to vlastně vyšlo úplně stejně, a s Havířovem zase. Je to protečovaný puk, a i když šel vzduchem, tak se mi nějak podařilo přikopnout si ho nohou. Byl jsem blízko brankáře, takže mi nezbývalo nic jiného než vystřelit k tyči.“

HC RT TORAX Poruba 2011 má letos velmi zkušenou a silnou první lajnu, možná jednu z nejlepších v celé lize. Vidíte to také tak?
„Sešli jsem se v útoku asi nejstarší a nejzkušenější hráči. Nejvíce zkušeností má pochopitelně Vláďa Svačina, z extraligy. Zatím nám to tam padá a já doufám, že to tak zůstane. Snad se nám tím povede táhnout tým.“

Na úvodní utkání přišlo hodně lidí, hlasatel oznámil přes tisíc, očekáváte letos větší návštěvnost?
„V Porubě je to specifické, je zde pěkný zimák, proto je škoda, že si lidi do něj tak těžko hledají cestu. Doufám, že když přijdou výsledky, lidi začnou chodit a bude dobrá i atmosféra. Pak to bude jako na jiných stadionech, kde je domácí publikum perfektní.“