První měsíc roku u starší přípravky HC RT TORAX

Romana Opatová, 12.02.2020
Starší přípravka pod vedením trenéra Jiřího Trembáče v úvodním měsíci roku 2020 absolvovala celkem tři zápasy. Současně těmito zápasy otevřela druhou polovinu své soutěže, ve které se hráči postupně opět potkají se všemi dvanácti soupeři této kategorie.

4. ledna tým vycestoval do haly Polárka k utkání s Frýdkem-Místkem. Do hry vstoupili aktivněji domácí a také vstřelili v 5. minutě úvodní branku. Hráči Poruby dokázali na tuto branku hned v další minutě odpovědět a stav zápasu srovnat. Do konce 1. třetiny nicméně Frýdek-Místek udeřil ještě 2krát a vedl tak 3:1. Úvod 2. třetiny patřil HC RT TORAX, dvoubrankovou ztrátu dokázal srovnat, a tak utkání v polovině doby začalo de facto od znova. Zbylou část ale již opanovali pouze frýdečtí malí hráči a celkově vyhráli 6:3.

Následující zápas probíhal až za dva týdny, tedy 18.1., a to na ledě Bohumína proti týmu Českého Těšína. Porubští hráči vstoupili do utkání s velkým elánem a energií, do vedení se dostali už v 2. minutě. Během první třetiny skórovali ještě 2krát, přičemž soupeře neuhlídali jedenkrát. Druhá třetina skončila shodným počtem branek, a tak HC RT TORAX vedl již 6:2. V poslední části hry hráči Jiřího Trembáče přidali ještě čtyři branky a podruhé v této sezóně nadělili soupeři deset branek. Celkově utkání skončilo vysokou výhrou HC RT TORAX 10:3.

V neděli 26. ledna odehráli páťáci Poruby první domácí utkání roku 2020, kdy v Kooperativa Aréně přivítali Černé vlky z Rožnova pod Radhoštěm. Proti tomuto soupeři se ročníku 2009 dlouhodobě nedaří, podlehli mu v prvním vzájemném utkání i vánočním turnaji v Rožnově. A ani v tomto utkání na vítězství nedosáhli. První třetina patřila jen hostům a ujali se vedení 3:0, druhá třetina skončila nerozhodně 1:1. V 3. třetině místo korekce výsledků hráči Poruby i tato část patřila Rožnovu. Celkově utkání skončilo pro Rožnov 7:2.