První měsíc roku u mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 11.02.2020
Liga mladších žáků skupiny C v podání hráčů 7. třídy zvládla v úvodním měsíci roku 2020 celkem čtyři kola. Šestá třída ve skupině D odehrála tři utkání finálové skupiny této soutěže. Ani jedno utkání se neodehrálo na domácím hřišti, týmy tak mohly sbírat cenné body pouze na stadionech svých soupeřů.

Sedmá třída vedená Karlem Suchánkem odehrála na ledě soupeřů čtyři utkání. Vítězství ochutnala v posledním z nich.

5. ledna zahájili hráči na ledě Mladých draků ze Šumperka. Poslední vzájemné utkání z listopadu Poruba vyhrála doma o jednu branku, v tomto lednovém utkání ale na soupeře hráči nestačili. Šumperk skóroval v průběhu hrací doby 6krát, Porubě se branka vstřelit nepodařila a utkání tak skončilo 6:0.

11. ledna vycestovali hráči do třinecké Werk Arény. Na utkání nebudou hráči HC RT TORAX vzpomínat v příliš dobrém. Pět, čtyři, tři – to jsou počty vstřelených branek v jednotlivých třetinách a Třinec zvítězil celkově 12:0.

Hned následující den odehráli hráči další utkání na ledě Polárky ve Frýdku-Místku. Mužstva se již během sezóny utkala vzájemně 2krát, přičemž každé zvítězilo jednou. Toto lednové utkání bylo bohaté na branky, celkově jich padlo čtrnáct. Hráčům HC RT TORAX utekla zejména prostřední část hry. Frýdek-Místek v ní dokázal skórovat rovnou 5krát. Celkově domácí vyhráli 11:3.

Posledním lednovým utkáním porubští hráči přerušili svou nepříznivou řadu výsledků na ledě AZ Havířov. K vítězství dovedl Porubu zejména Tobiáš Vehovský, který v každé části hrací doby vstřelil jednu branku. Utkání bylo z pohledu skóre vyrovnané, góly padaly střídavě na obou stranách. Protože ale úvodní a poslední branka patřila Porubě, byla na konci utkání úspěšnější a celkově zvítězila 4:3.

Šestá třída (Liga mladších žáků D) hráčů HC RT TORAX zahájila kalendářní rok na ledě HC Uničov. Domácí vývoj kontrolovali po celou dobu utkání a dovolili Porubě skórovat pouze jedenkrát v 34. minutě. Sami vstřelili celkově pět branek a vyhráli tak 5:1.

Druhý zápas se odehrál netradičně uprostřed týdne 22. ledna, kdy Poruba vycestovala do Opavy k odloženému utkání 1. kola. V první třetině skóroval pouze porubský Leon Stryczek. Většina branek padla v druhé části hry a i tuto část Poruba vyhrála. Po druhé třetině vedla 4:2 a vítězství si již nenechala vzít. Sice přidala už jen jednu branku a soupeř dvě, celkově ale HC RT TORAX zvítězil 5:4 a byl tak prvním týmem, který dokázal přetrhnout domácí Opavě sérii dvaceti vítězných utkání v řadě!

Gólově nejbohatší bylo poslední lednové utkání, které svěřenci Petra Trojana odehráli v Olomouci. V utkání padlo celkově sedmnáct branek. Za Porubu byl bodově nejaktivnější Leon Stryczek, který vstřelil celkově tři branky a na další dvě nahrál. Hráči z Olomouce byli v utkání o kousek šťastnější a v brankově bohatém utkání nakonec zvítězili rozdílem tří branek 10:7. Sedm vstřelených branek Poruby by ve většině utkání stačilo na přesvědčivé vítězství, v tomto zápase to bohužel na žádný bod nestačilo.