První den turnaje je minulostí, starší dorost přetlačil Minsk a podlehl Havířovu

Gabriela Juříková, 21.08.2014
Starší dorostenci zahájili turnaj IS SPORTS CUP 2014 s extraligovým Havířovem. První třetina byla na branky vyrovnaná, ale od druhé části utkání začal RT TORAX gólově ztrácet a po šedesáti minutách se z první turnajové výhry 6:3 radoval AZet. V odpoledním zápase porovnali porubští mladíci dovednosti s běloruským Minskem. Opticky lepším týmem byla Poruba, ale v první třetině nedokázala puk protlačit do branky. V začátku druhé třetiny otevřel skóre Minsk a domácí museli dotahovat. Podařilo se to až v druhé půli zápasu, kdy vyrovnával Vospálek. V závěru utkání pak RT TORAX během minuty otočil stav na svou stranu góly Holuba a Prokeše.

HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 6:3 (3:3, 1:0, 2:0)

Branky Poruby: 7. Nardelli, 9. Holub (Vospálek), 15. Bialoň (Holub).

Sestava Havířova: Gerža – Dudek, Kiss, Trombík, Mrowiec, Hudeček, Spálovský, Frojda, Wróbel, Moravčík, Macuh, Hendrych, Stružík, Němec, Kurovský, Peterka, Cihlář, Kosina, Langer.

Sestava Poruby: Škoda – Široký, Olšr, Prokeš, Šípek, Boháč, Skokan, Pažický, Prepsl – Csabala, Nardelli, Bialoň – Holub, Horváth, Dang – Konečný, Vospálek, Malát – Honsa, Šustala, Irgl.

HC RT TORAX Poruba – SDYUSHOR Minsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky Poruby: 37. Vospálek (Vilček), 58. Holub (Vilček, Vospálek), 58. Prokeš (Žídek).

Sestava Poruby: Dobečka – Prokeš, Šípek, Boháč, Skokan, Pažický, Prepsl, Herejk – Csabala, Horváth, Bialoň – Holub, Vilček, Vospálek – Konečný, Malát, Žídek – Dang, Dyba, Honsa.

Sestava Minsku: Pekarskij – Petrovskij, Kaminskij, Klimovič, Gavrilovič, Svidelskij, Bobrov, Lis, Novosilskij, Chrenovskij, Adaškevič, Severin, Kuragin, Magerov, Tatur, Žiljanin, Černucha.