Poslední měsíc roku u starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 06.01.2020
Prosinec byl v kategorii starších žáků klíčovým pro hráče 8. třídy, kteří třemi zápasy dohrávali základní část své soutěže. Ve dvou z nich byli úspěšní a vítězství jim zajistila postup do finálové skupiny pro druhou polovinu soutěže. Devátá třída pod vedením Karla Suchánka odehrála v prosinci celkem čtyři utkání.

9. TŘÍDA
První prosincový zápas odehrála devátá třída 1. prosince na domácím ledě proti AZ RESIDOMO Havířov. Hned v úvodu utkání šli domácí do dvou brankového vedení, následně ale ve svém tempu polevil a aktivitu přenechali soupeři. Ten do konce druhé třetiny čtyřmi góly zápas otočit ve svůj prospěch na 4:2. V poslední části hry porubští hráči sice snížili na rozdíl jedné branky, ale soupeř si vedení pohlídal a dalšími dvěma góly dokonce navýšil na konečných 6:3.

Další víkend vyrazili hráči Poruby do Multifunkční haly na městské derby proti HC Vítkovice Ridera. Zápas byl do posledních minut vyrovnanou partií a už to vypadalo na remízu 6:6. Ridera však dokázala udeřit v poslední minutě a zajistit si tak konečné vítězství 7:6.

V sobotu 14. prosince vycestovali svěřenci Karla Suchánka na Hanou. O výsledku zápasu na ledě Olomouce rozhodovala hlavně druhá polovina první třetiny, kdy domácí během sedmi minut skórovali hned pětkrát. Obdobnou nadvládu si zajistili i v poslední části hry a vyhráli tak celkově 9:3.

Sérii tří prosincových proher přetnuli hráči Poruby v posledním prosincovém zápase na domácím hřišti proti polskému výběru Metropolia Silesia. Hostům sice dovolili vstřelit úvodní branku zápasu, následně ale nastartovali svůj brankostroj, který se zastavil až na neuvěřitelném čísle 16. Hned čtyřikrát skóroval Ilja Kovalčík, třikrát Tadeáš Kalužík a Jakub Szcześniak. Celkově utkání skončilo 16:2.

8. TŘÍDA
Na dvě úvodní utkání prosince hráči 8. třídy vycestovali do dvou sobě blízkých hornických měst, Orlové a Karviné. 7. prosince s HC Orlovou již v polovině první třetiny vedli 2:0 a pravděpodobně všichni hráči i diváci věřili v porubské vítězství. Domácí Orlová ale krok se svým soupeřem srovnala a zápas mířil do vzájemné remízy 3:3. Na počátku poslední minuty zápasu s trochou štěstí Orlovští skórovali ještě jednou. Na vyrovnání Porubě čas v zápase již nestačil.

Druhý venkovní zápas s Býky z Karviné se odehrál v neděli 15. prosince. HC RT TORAX věděl, že pokud si chce zahrát v další části soutěže finálovou skupinu, musí zvítězit. Průběh zápasu si Poruba pohlídala, soupeři nedovolila ani jednou skórovat a přesvědčivě, zaslouženě zvítězila 4:0.

I v posledním utkání roku chtěli osmáci Poruby zvítězit. Týden před Štědrým dnem přivítali soupeře z Kopřivnice a řádně si zápas užili. Po první třetině vedli 7:0, v polovině utkání již 11:0. V této části hry dovolili soupeři vstřelit čestný gól, ale hned následně pokračovali ve své famózní gólové šňůře a přidali ještě osm branek. Celkově tak skončilo utkání vysoko 19:1.