Poslední měsíc roku u mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 07.01.2020
Šestá třída společně se svými kamarády, hráči z osmé třídy, v průběhu prosince úspěšně vybojovala postup do finálové skupiny své soutěže. Sedmá třída pokračovala ve své soutěži celkem čtyřmi zápasy.

7. TŘÍDA
Hráči 7. třídy odehráli první prosincový zápas hned 1. den v měsíci na domácím hřišti s AZ RESIDOMO Havířov. První třetina dopadla smírně 1:1, ale zbytek zápasu již jednoznačně kralovali svěřenci Karla Suchánka. Přidali devět branek a celkově zvítězili vysoko 10:1.

Další víkend v zápase s vítkovickou Riderou v Multifunkční Aréně na předchozí úspěch bohužel nenavázali. V utkání se nic nedařilo. Sice dvakrát skórovali, ale obrana se doslova sesypala. Vítkovice skórovaly osmnáct krát.

Ani v dalším venkovním utkání, tentokráte na hřišti HC Olomouc, se porubskému týmu nedařilo. Jediný vstřelený gól z počátku 2. třetiny na vítězství ani remízu nestačil. Domácí vstřelili do brány dvanáct puků.

Poslední zápas roku 2019 patřil 16. kolu a domácímu zápasu s polským výběrem Metropolia Silesia. Po celou dobu zápas s řadou vyloučení na obou stranách směřoval k nerozhodnému výsledku 4:4. Ve třetí třetině padl jediný gól, a to v poslední minutě do sítě Poruby. Domácí tak prohráli třetí zápas v řadě.

6. TŘÍDA
6. třída pod vedením trenéra Petra Trojana 1. prosince odehrála zápas u soupeře v Orlové. HC RT TORAX po dvě třetiny utkání vedl, jenže v poslední třetině orlovští hráči Porubu přehráli 4:1 a celkově zvítězili 6:4.

Prohru šesťáci napravili hned v následujícím utkání v Karviné. Góly v tomto utkání padaly jen první a druhou třetinu. Do sítě domácích padly rovnou čtyři puky, Poruba inkasovala jen jednou a zaslouženě tak vyhrála 4:1.

Obdobně 4:1 vyhráli svěřenci Petra Trojana i poslední prosincový zápas, který byl současně posledním zápasem základní části proti HC Kopřivnice. I z pohledu průběhu utkání byl zápas podobný tomu z Karviné, góly padaly také jen první dvě třetiny – 2:0, 2:1, 0:0 z pohledu Poruby.

Poslední dvě výhry v základní části pomohly hráčům šesté třídy k postupu do finálové skupiny pro druhou část sezóny.