Poruba začne ligu v azylu, návrat do RT TORAX ARENY nejpozději v listopadu

René Chyla, 15.07.2018
Oprava střešní konstrukce intenzivně probíhá, nicméně protáhne se s jistotou i přes začátek WSM ligy. To už je jisté asi jako fakt, že zítra vyjde slunce. Na jak dlouho ovšem bude muset Poruba zůstat v azylu, stále není jasné. Veškeré práce by měly nejpozději skončit na přelomu října a listopadu, nejzazší termín je polovina listopadu. „Všichni dělají maximum pro to, aby byla rekonstrukce dokončena ještě dříve, než je v plánu, a aby se mužstvo HC RT TORAX mohlo vrátit do svého domovského stánku co nejdříve,“ konstatuje s vráskami na tváři generální manažer Pavel Hinner.

Poruba nemá na vybranou. Na nějaký čas musí opustit svou milovanou arénu a zápasy odehrát jinde, aktuální stav probíhajících prací na střešní konstrukci tvorbu ledové plochy nepřipustí. Zatímco všechny přípravné zápasy, které jsou naplánovány na domácí led, budou odehrány v Kooperativa areně, pro WSM ligu už tato varianta nepřichází v úvahu. Pro potřeby mládežnických utkání bude Kooperativa arena nadále stačit i během ligových utkání, A-mužstvo ale čeká stěhování. A to už hned na druhé kolo, kdy má HC RT TORAX přivítat Jágrovo Kladno.

„Byla zde varianta, že bychom se na celé dva měsíce přestěhovali do OSTRAVAR ARÉNY natrvalo, nicméně vzhledem ke kolizím s různými akcemi bychom zase museli šatny vyklízet a poté se zase stěhovat zpátky,“ uvádí nepříjemný problém jedna z hlavních postav porubského hokeje. Klub tedy zvolil ekonomičtější variantu. „Bude to probíhat tím způsobem, že přípravu ještě strávíme doma na tréninkové hale, kde budeme trénovat i během ligy,“ prozrazuje.

A jak to bude v den konání utkání? „V den zápasu se pak přesuneme dopoledne na led do OSTRAVAR ARÉNY, kde večer odehrajeme zápas. Pracujeme ještě také na tom, abychom měli ve Vítkovicích i trénink den před zápasem,“ upřesňuje Pavel Hinner s tím, že vše je ale otázka financí. Úvodní kolo zavede HC RT TORAX do Kadaně, první zápas v azylu odehraje Poruba ve druhém kole podle rozpisu WSM ligy. S Kladnem se bude hrát ve Vítkovicích 10. září 2018 od 18 hodin.

Ve stejném duchu by se mělo pokračovat i dále. V OSTRAVAR ARENĚ se budou hrát i duely s Ústím nad Labem (15.9.), Litoměřicemi (22.9.), Vsetínem (29.9.) nebo Jihlavou (6.10.) atd. až do ukončení oprav střešní konstrukce. Pokud by však od firmy, která má rekonstrukci na starosti, přiletěla do klubu včas informace o dřívějším dokončení, přichází v úvahu ještě jedna varianta. „V tom případě bychom ve Vítkovicích odehráli pouze některé zápasy, u jiných bychom požádali o výměnu pořadatelství,“ říká generální manažer.

Pravda je, že s touto variantou se ale prozatím spíše nepočítá. A jistota není ani v tom, že se budou všechny zápasy hrát ve velké hale. „Termínová listina se s extraligou nekryje, takže tam problém není. Problém je ovšem v pořádání např. koncertů a dalších společenských akcí, které má OSTRAVAR ARÉNA nasmlouvané dlouho dopředu. Tam bychom museli ustoupit a zápas odehrát v malé hale, případně jej přeložit na jiný termín, nebo vyměnit pořadatelství,“ ukončuje Pavel Hinner.

S panující nejistotou ohledně návratu do RT TORAX ARENY se váže také nejistota ohledně ceny vstupenek a permanentek na nadcházející sezonu. Permanentní vstupenky budou v prodeji ve druhé polovině srpna a budou platit i na zápasy v OSTRAVAR ARENĚ. V ceně bude zahrnuto i případné playoff. O výši cen jednorázových vstupenek a permanentek budeme informovat v nejbližších dnech.