Poruba vyzve Ferencváros! Čtvrtfinále Visegrádského poháru zahýbe zápasovým kalendářem

Lukáš Bajgar, 24.09.2019
HC RT TORAX Poruba 2011 vstoupil do Visegrádského poháru, coby nováček celé soutěže, na výbornou, o skóre vyhrál základní skupinu, a tak jej čeká čtvrfinále proti 4. týmu skupiny A, maďarskému Ferencvárosi TC. Úřadující maďarský mistr nejdříve v pondělí 14. října vyzve Ostravany na domácí budapešťské půdě, odveta je pak naplánována na úterý 29. října v RT TORAX ARENĚ od 18:00.

Porubské hokejisty čeká ve čtvrtfinále Visegrádského poháru maďarský mistr z Budapešti a je se určitě nač těšit! První utkání sehrají svěřenci Miloše Holaně na půdě hůře umístěného týmu základních skupin, odveta se již odehraje doma, tedy v Porubě. „Z důvodu účasti ve velice prestižním Visegrádském poháru jsme se domluvili na přesunutí dvou utkání,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner nutné organizační změny. „Středeční utkání se Vsetínem se namísto 16. října odehraje o den později, taktéž je odloženo o jeden den utkání s Třebíčí, a to na 31. října.“

„Čeká nás velice kvalitní dvojzápas s mistrem ligy, diváky čeká atraktivní hokej a věřím, že se porveme o postup do semifinále,“ těší Pavla Hinnera.

Pro Porubu se v případě úspěchu a postupu do semifinále může jednat o další úspěch v letošním roce, vždyť se HC RT TORAX Poruba 2011 v historickém a prestižním žebříčku evropských klubů serveru passionhockey.com posunul o 81 míst na 234. příčku! Jednalo se o jeden z nejvyšších skoků v uplynulém ročníku vůbec, v úvahu hodnocení se započítavají výsledky ze základní části, v playoff a i v pohárových soutěžích, bodování závisí i na kvalitě soutěží. „Pořadí klubů nás samozřejmě velice těší,“ doplňuje generální manažer, „poskočili jsme o více než osmdesát příček a zařadili se z pozice nováčka 1. ligy na výbornou příčku, věřím, že výsledky z Visegrádského poháru nám i v tomto tradičním žebříčku klubů pomohou.“

Ohlášené změny v termínech soutěže nejsou poslední v kalendáři porubského týmu, z důvodu žádosti ze strany Dukly Jihlava se posouvá utkání 24. kola na půdě Jihlavanů také ze středy na čtvrtek, tedy na 21. listopadu.