Poruba vstoupí do play-off už v pátek! Od 18 hodin vyzve Hodonín, nebo Nový Jičín

Adam Bagar, 24.02.2015
Víc než týdenní plánované působení vítkovických hokejistů na porubském zimním stadionu nadělalo zdejšímu vedení menší problémy. Po očekávaných zápasových kolizích muselo sáhnout ke změnám termínů čtvrtfinálových bojů, jež měly startovat už v sobotu. Po dohodě s Českým svazem ledního hokeje však RT TORAX začne play-off už o den dříve. Poprvé se tak doma představí v pátek 27. února od tradičních 18 hodin a jeho soupeřem budou hokejisté Hodonína, či Nového Jičína. Odveta je pak na programu v neděli na ledě soupeře. Ve své domácí aréně se tak svěřenci kouče Sršně znovu představí v úterý. Informoval o tom generální manažer klubu Pavel Hinner.

"Není to pro nás lehká situace. Vzhledem k vyrovnanosti Tipsport extraligy nelze v tuto chvíli říct, zda Vítkovice přímo postoupí do čtvrtfinále play-off, začnou předkolo na domácí či venkovní půdě, nebo budou hrát play-out," ví generální manažer Pavel Hinner, jenž hledal ideální řešení. A nakonec ho našel, dokonce už i s posvěcením ČSLH, jenž o nových termínech informoval jak Hodonín, tak i Nový Jičín. "Pouze termín případného pátého utkání ještě není zcela potvrzený. V případě, že bychom ho hráli a Vítkovice by po základní části skončily na devátém nebo desátém místě, pak by došlo ke kolizi," prozrazuje dál Hinner.

TERMÍNY PORUBSKÝCH ZÁPASŮ VE ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

Pátek 27. února – 1. zápas:

18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín / HK Nový Jičín

Neděle 1. března – 2. zápas:

17:00 SHK Hodonín / HK Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011

Úterý 3. března – 3. zápas:

18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín / HK Nový Jičín

Čtvrtek 5. března – případný 4. zápas:

18:00 SHK Hodonín / HK Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011

Sobota 7. března – případný 5. zápas:

17:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín / HK Nový Jičín