Podruhé vítězi! Juniorka v Šumperku zářila a z turnaje si odvezla prvenství

Gabriela Juříková, 22.08.2019
Juniorský výběr Poruby odehrál v sobotu 17. srpna další tři přípravná utkání v rámci turnaje v Šumperku. Porazili jak pořádající tým Mladí Draci Šumperk, tak i Žďár nad Sázavou a SK Prostějov 1913. Jen díky lepšímu vzájemnému utkání s Draky Šumperk, resp. vyhraným nájezdům, si porubští junioři odvezli první místo. Po turnaji v Opavě již druhý skvělý výsledek.

Čtyři soupeři se utkali systémem každý s každým na dva zápasy, každý po pětadvaceti minutách. Před začátkem duelu se vždy jely série tří samostatných nájezdů, které byly následně pomocným měřítkem při rovnosti bodů.

Šumperk ztratil body jen v zápase se Žďárem, kdy remizoval 1:1, jinak stejně jako Poruba, všechna utkání vyhrál. Proto o turnajové prvenství rozhodl výsledek vzájemného utkání, který vyzníval ve prospěch RT TORAX.

Konečné pořadí turnaje:
1. HC RT TORAX Poruba
2. HK Mladí Draci Šumperk
3. HC Žďár nad Sázavou
4. SK Prostějov 1913

Výsledky a detaily jednotlivých zápasů naleznete v sekci Junioři – přípravná utkání.

23. a 24. srpna budou svěřenci trenérů Sršně a Bahníka účastníky dorosteneckého Ostrava Cup 2019, jehož významnými partnery jsou statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj.