Podepsáno! Vladimír Svačina posílí v nadcházejícím ročníku HC RT TORAX

Lukáš Bajgar, 22.08.2019
Aktuální extraligový mistr, dále pak trojnásobný stříbrný medailista české nejvyšší soutěže, Vladimír Svačina, hlásí návrat do Poruby! Dvaatřicetiletý ostřílený borec výrazně posílí ofenzívu prvoligového celku, na ledě se představí již v pátečním utkání s Dubnicí. „Jsme velice rádi, že se Vladimír Svačina rozhodl pro Porubu a že jsme se dohodli na smlouvě,“ informuje generální manažer klubu Pavel Hinner.

„S Vláďou Svačinou jsme podepsali smlouvu pro nadcházející ligový ročník a jsme velice rádi, že se Vladimír rozhodl právě pro Porubu“, kvituje pro porubské fanoušky radostnou zprávu generální manažer klubu Pavel Hinner. „Vláďa přinese do týmu velkou porci zkušeností, kterou zcela jistě přenese na kluky v kabině, je to profesionál každým coulem a můžeme se jen těšit na jeho výkony. Odmalička byl velkým talentem s šikovnýma rukama a skvělou myšlenkou.“

„Rád bych také poodhalil plány klubu pro nadcházející hodiny až dny,“ pokračuje Pavel Hinner, „v současnosti jednáme s dalšími třemi zvučnými posilami, jednou výraznou do obrany, věříme, že vše dotáhneme do úspěšného konce.“

Pro Vladimíra Svačinu, rodáka ze Studénky, není Poruba žádnou velkou neznámou, do Poruby přešel již v páté třídě a prošel si postupně všemi mládežnickými kategoriemi. Krom dvouletého odskočení si do kanadské OHL ještě v dorosteneckém věku strávil v Porubě převážnou část začátku své později velice bohaté kariéry.

Do první ligy naskočil v sezóně 2006/2007 ve svých dvaceti letech a velice brzy začal na sebe upoutávat pozornost extraligových klubů. Ve své úvodní sezóně se na ledě setkal se současným trenérem Markem Pavlačkou a také s nynějším kustodem týmu, Janem Dreslerem, to se Poruba ještě nazývala Sarezou Ostrava.

Následovala angažmá ve Vítkovicích, Kometě Brno, Třinci, ale i například v Liberci. K tomu připočtěme 19 startů za českou reprezentaci, jeden extraligový titul, tři stříbra, a nelze hovořit jinak než o velice úspěšné kariéře.

Statistiky Vladimíra Svačiny