PREVIEW: Porubané zakončí premiérovou prvoligovou sezónu v Prostějově

David Kubatík, 25.02.2019
Dvacátý šestý únor a šedesáté kolo. To znamená jediné. Základní část Chance ligy je u konce. Svěřenci Miloše Holaně a Marka Pavlačky svou premiérovou prvoligovou sezónu zakončí na ledě šestého Prostějova a nepochybně se s ní budou chtít rozloučit vítězně. Bohužel pro ně se však zřejmě nebude jednat o nějakou procházku růžovou zahradou. Ač mají Jestřábi první osmičku již zajištěnou, jde jim stále o co nejlepší umístění. A rozpětí jejich možných startovních bodů do play-off není zrovna malé – od pátého do osmého místa. Výsledky letošních vzájemných zápasů zatím jednoznačně mluví pro hráče Prostějova. V prvním měření sil na ledě vítkovické Ostravar Arény rozhodli třemi góly v posledních deseti minutách a zvítězili poměrem 5:2. V odvetě na prostějovském zimním stadionu se výsledek 5:2 opakoval a Jestřábi zvítězili podruhé. Třetí vzájemný zápas se pak odehrál už ve zrekonstruované RT TORAX ARENĚ a byli to znovu hosté, kdo bral tři body. Zejména díky čtyřgólové druhé třetině putovaly do Prostějova tři body za vítězství 6:2. Zápas šedesátého kola Chance ligy hostí prostějovský zimní stadion v úterý 26. ledna od 18:00.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

45. kolo Chance ligy - 6. února 2019

KLH Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba 2011 2:6 (0:0, 0:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 46. Toman (Ollender, Ďurač), 54. Dufek (Jáchym) – 25. Meidl (Pšenička, Krejčí), 31. Žálčík (Račuk, Starý), 33. Dvořáček (Meidl, Pšenička), 36. Dvořáček (Pšenička), 44. Meidl (Prokeš, Mikliš), 47. Krejčí (Venkrbec, Prokeš).Rozhodčí: Čech, Skopal – Lukš, Komínek.Vyloučení: 5:3, navíc Husa (POR) 10 min. OT.Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Střely na branku: 41:41.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Mamayev, Šnajnar, Pastor, Padrnos, Janošek – Káňa J., Kanko, Illéš – Guman, Jáchym, Dufek – Ďurač, Toman, Alexeyev – Häring, Václavek, Ollender.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, Čáp, Kolář, Krejčí, Husa, Bažant – Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Krejčiřík, Pšenička, Dvořáček – Venkrbec, Meidl, Prokeš.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC RT TORAX PORUBA 2011

Nejproduktivnější hráč: 40 bodů - Jan Káňa (14+26)

Nejlepší střelec: 19 branek - Petr Kanko