PREVIEW: Poruba potřebuje ukončit sérii proher, ale v cestě stojí Vsetín

Aleš Koubík, 16.11.2018
Čtyři prohry z posledních pěti zápasů a hned tři ve vítkovickém azylu se pokusí napravit svěřenci Aleše Flašara a Tomáše Sršně pod dozorem Františka Výborného. V cestě bude stát ambiciózní Vsetín, který se před sezónou netajil nejvyššími cíli. Valašský klub nezažívá však také nijak povedené období, když prohrál třikrát z posledních čtyř zápasů. Zápas 24. kola Chance ligy mezi HC RT TORAX PORUBA 2011 a VHK ROBE Vsetín hostí OSTRAVAR ARÉNĚ od 17:00 hodin.

Poruba musí nutně zabrat v domácích zápasech

Porubský tým se po sérii proher propadl na 11. místo v tabulce a na osmou příčku ztrácí osm bodů. V posledním zápase v okleštěné sestavě při absenci předních útočníků - Zdeňka, Tomana, Tomiho nebo Jáchyma padl s Frýdkem-Místkem, který z Ostravy odjel bez bodů naposledy v roce 2015. Nelichotivou sérii neprolomily ani branky Hudečka s Illéšem. Již třetí krach v řadě na vítkovickém ledě navíc znamenal propad až na 13. místo v tabulce domácích zápasů, když hůře na tom už je jen Kadaň a Ústní nad Labem. V dosavadních jedenácti zápasech před vlastními fanoušky získali jen třináct bodů. Poslední vítězství se odehrálo v říjnu proti Kladnu, a poté přišly tři zmíněné porážky s Havířovem, Třebíči a Frýdkem-Místkem. Nejcennější vítězství se zrodila proti Jihlavě na nájezdy a Kladnu, které padlo v Ostravě dvakrát.

Vsetín bude chtít ukončit sérii nezdarů venku

Valašský klub prožívá druhou menší krizi v sezóně. Po vlažném začátku sezóny, kdy prohrál z pěti zápasů čtyřikrát, se teď musí vyrovnávat se třemi prohrami ve čtyřech zápasech. Všechny porážky byly na venkovních stadionech, když padl v Havířově, Třebíči a Frýdku-Místku. Největší problém představovala především defenzíva, která dovolila průměrně soupeřům pět branek na jedno utkání. V posledním zápase na ledě regionálního rivala Poruby nepomohlo Vsetínu ani bleskové vedení o dvě branky. Nicméně Vsetín patří mezi nejlepší v lize, co se statistik týče. Čtvrté nejofensivnější mužstvo soutěže vévodí přesilovkám, ve kterých má nejlepší procento využití - 21,43%. Co se týče oslabeních, tak je druhým nejlepším týmem sezóny s procentuálním ubráněním soupeřových výhod 87,5%.

Poruba prohrála se Vsetínem osm zápasů v řadě

RT TORAX naposledy porazil Vsetín na domácím ledě v listopadu 2016, kdy uspěl v prodloužení. Následujících osm bitev vyhrál valašský celek, včetně letošního zápasu na Lapači poměrem 6:2, ve kterém se dvakrát prosadil David Březina. Za Porubu pouze korigovali skóre Radim Toman a Josef Baláž. V posledním vzájemném zápase ve 2. lize, který vyhrál Vsetín doma v prodloužení, ještě porubský dres oblékal vítkovický odchovanec Dominik Rudl, který už dokazuje svůj um v týmu soupeře.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

9. kolo Chance ligy - 29. září 2018

Branky a nahrávky: 11. Pechanec (Kucharczyk), 12. Jonák (Pechanec, Slováček), 28. Mikuš (Podešva), 46. Březina (Kopta, Mikuš), 47. Rác (Kuronen), 55. Březina (Jonák) – 42. Toman (Ollender), 52. Baláž. Rozhodčí: Souček, Šutara – Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 150. Střely na branku: 39:24.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Rudl, Mikuš, Hryciow, Slováček, Jenáček, Teper, Ondračka – Kuronen, Rác, Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Kucharczyk, Kopta – Šilhavý, Podešva, Jindra.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dundáček, Ovčačík, Krenželok, Gazda, Urbanec, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Jankovský (od 36. Kanko), Jáchym, Pytlík.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC RT TORAX PORUBA 2011

Nejproduktivnější hráč: 18 bodů - Jakub Illéš (6+12)

Nejlepší střelec: 10 branek - Petr Kanko