PREVIEW: Konečně překonat Třebíč přiblíží Porubany k vysněné metě

Gabriela Juříková, 25.01.2019
Oba týmy bojují o postup do osmičky nejlepších týmů, takže lze očekávat neúprosný boj. Navíc když je HC RT TORAX Poruba 2011 nastaven pod novým trenérem Milošem Holaněm do modu získávání bodů a postupné cestě tabulkou vzhůru. Z pěti posledních utkání získal domácí celek skvělých deset bodů. Nebodoval jen na Kladně. To SK Horácká Slavia Třebíč, která má na postupové místo o dva stupínky blíž, získala za stejný počet utkání jen sedm bodů. Přesto je mírným favoritem zápasu 50. kola Chance ligy. Ze tří předešlých totiž odcházela jako vítěz. Utkání začíná v RT TORAX ARENĚ poprvé dle přání fanoušků už v 16 hodin.

TOP hráči Horácká Slavia Třebíč:

STŘELEC: útočník – Silvestr Kusko 19; obránce – Lukáš Vágner 8
NAHRÁVAČ: útočník – Lukáš Nedvídek 22; obránce – Šimon Szathmary 17
KANADSKÉ BODOVÁNÍ: Lukáš Nedvídek 39 (17+22)
BRANKÁŘ: Lukáš Dostál – průměr 2,37 za 20 zápasů, úspěšnost 91,71%. Mezi brankáři Chance ligy je čtvrtý nejúspěšnější.

TOP hráči RT TORAX Poruba 2011:

STŘELEC: útočník – Petr Kanko 17; obránce – Ctirad Ovčačík 8
NAHRÁVAČ: útočník – Jan Káňa 24; obránce – Marek Slavík 11
KANADSKÉ BODOVÁNÍ: Jan Káňa 37 (13+24)
BRANKÁŘ: Daniel Dolejš je lídrem brankářských statistik celé Chance ligy s průměrem 2,94 za odchytaných 29 zápasů a úspěšností 92,32.

Přibalí si Třebíč i tentokrát na cestu domů tři body? Nebo bude Poruba pokračovat v připisování cenných bodů a přiblíží se jak desáté Třebíči, na kterou ztrácí šest bodů, tak vysněné osmičce?