PREVIEW: Je to tady, kvalifikace startuje. Poruba míří na úvod na sever Čech

René Chyla, 03.04.2018
Poruba, Jablonec a Havlíčkův Brod. Přesně tato trojice to v letošní sezoně dotáhla nejdál, vyhrála poslední série svých vyřazovacích bojů a nyní se popere o jedinou volnou vstupenku do WSM ligy pro ročník 2018/2019. Zatímco Jablonec a Havlíčkův Brod si kvalifikaci zahráli i v minulé sezoně, Porubští jsou v této fázi naprostým bažantem. Týmy ze skupin Střed a Západ ale v posledních letech vždy v této fázi soutěže narazily a pětkrát v řadě se již radoval celek z východní skupiny, což mělo za následek výrazný pokles týmů a s tím spojená degradace moravskoslezské skupiny. HC RT TORAX tak má jedinečnou možnost tuto parádní sérii východních týmů prodloužit a stát se již šestým moravskoslezským účastníkem ve WSM lize. První kolo kvalifikace proti sobě svede severočeský Jablonec a ostravskou Porubu, Havlíčkův Brod stojí. Úvodní zápas Vlků proti Slezanům začíná na severu Čech ve čtvrtek 5. dubna 2018 od 18 hodin.

1. kolo kvalifikace o WSM ligu
HC VLCI JABLONEC NAD NISOU vs. HC RT TORAX PORUBA 2011
čtvrtek, 5. dubna 2018, 18:00 hod.
Zimní stadion Jablonec nad Nisou

Kvarteto arbitrů pro zápas s Jabloncem

hlavní rozhodčí Josef Barek (Pardubice)
hlavní rozhodčí Tomáš Veselý (Jaroměř)
čárový rozhodčí Jan Pechánek (Hradec Králové)
čárový rozhodčí Aleš Roischel (Nový Bydžov)

Jablonec se probojoval do závěrečné kvalifikace o WSM ligu potřetí v řadě, vždy ale skončil poslední a připsal si z osmi zápasů pouze jedinou výhru. Vlci zakončili letošní druholigovou západní skupinu na druhém místě a vyřazovacími boji prošli přes Bílinu i Vrchlabí a nakonec vyřadili také favorizovaný Žďár nad Sázavou. Všechny série skončily 3:1 na zápasy pro severočeský tým. Porubští hokejisté si budou muset dávat pozor hned na několik jmen, která Vlky táhla celým playoff až do kvalifikace. Jedná se zejména o Jana Víška, Lukáše Tondra či Tomáše Demela a Vojtěcha Havlase. 5. duben 2018 bude vůbec prvním utkáním, kde se střetnou týmy Jablonce a Poruby, pro oba celky tak půjde o velkou neznámou.