Ostravské derby ovládla Vysoká škola báňská, Zachar se zaskvěl třemi body!

Lukáš Bajgar, 26.03.2015
Středeční podvečer patřil v hokejové hale v Porubě již druhému ročníku Ostravského derby, tedy utkání Vysoké školy Báňské proti výběru studentů Ostravské univerzity. V barvách obou týmů se představili borci nejen současného A-týmu HC RT TORAX Poruba 2011, ale i mládeže HC RT TORAX Poruba, nemluvě o velké řadě bývalých hráčů Poruby nejen mládežnické základny. V zápase se z vítězství radovala VŠB, která svého soka udolala 6:3. Dvěma trefami do černého a jednou asistencí se blýskl David Zachar a poprávu mu patří titul muže utkání. V těle článku naleznete vybrané fotografie současných či bývalých porubských hvězd.

Ze stabilního základu bylo možno vidět prohánět se ještě Rostislava Vaňka na straně poražených a Lukáše Vránu s Jakubem Peslarem ve vítězné družině. Zápas sledoval do posledního volného místa beznadějně vyprodaný stadion.

Vysoká škola Báňská TU - Ostravská univerzita 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
4. Galajda (Vacula, Koziol), 17. Štubňa (Vacula), 25. Štindl (Galajda, Vacula), 39. Baďura (Zachar), 46. Zachar (Baďura), 50. Zachar (M. Kasperlík, Peslar) – 8. Čintala (F. Vaněk), 31. O. Kasperlík (Mareček), 45. Foltýn (Odsedek, Čintala).

Sestava VŠB TU: Hrubaň, Vůjtek – Jaroch, Zamecznik, Dýrr, M. Kasperlík, Matějek, Baca, Peslar, Zachar, Baďura, Vrána, Gonos, Dvořák, Štindl, Štubňa, Ďurica, Koziol, Zapletal, Vacula, Galajda, Barnáš.

Sestava OU: Čaladi, Richtar – O. Kasperlík, Hrdlička, Jelšík, Dominec, Mareček, Maček, Pobuta, F. Vaněk, Foltýn, Haas, Majerek, Křibík, Motyka, R. Vaněk, Odsedek, Spusta, Jonáš, Čintala.

Fotogalerie z utkání (c)Lukáš Kaboň

Lukáš Vrána, Jakub Peslar a David Zachar